Przykład, a nie wykład…

joanna ziółkowska

W Toruniu odbyły się 14. Halowe Mistrzostwa Europy Masters. W zawodach wystartowało ponad 3000 uczestników z 38 krajów Europy oraz z 18 spoza kontynentu. Polska zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, zdobywając aż 250 medali.

Wśród medalistów znalazła się nauczycielka i trenerka z Liceum w Puszczykowie, mieszkająca w Rogalinku Joanna Ziółkowska. – Startowałam w konkursie rzutu oszczepem w kategorii do lat 45 i wywalczyłam srebrny medal, podobnie jak w ubiegłym roku podczas halowych mistrzostw świata. Pokonała mnie tylko zawodniczka z Ukrainy, która rzuciła prawie cztery metry dalej niż ja. Tytuł wicemistrzyni Europy bardzo mnie satysfakcjonuje, ale planuję mocniej się przygotować i zaatakować tytuł mistrzowski. Marzę o tym, aby usłyszeć hymn Polski i stanąć na najwyższym stopniu podium – mówi zawodniczka.

Joanna Ziółkowska jest aktualną rekordzistką Polski w rzucie oszczepem K45 oraz w pięcioboju klasycznym. Na co dzień zachęca innych do aktywności fizycznej, także tych najmłodszych. Prowadzi ogólnorozwojowe zajęcia lekkoatletyczne wśród przedszkolaków i dla młodzieży szkolnej w ramach swojej szkółki Ziółkowska Team. Obecnie można z nią potrenować w Puszczykowie, Luboniu, Mosinie oraz Czapurach. – Trzeba dawać przykład działaniem, a nie gadaniem. Dlatego chcę pokazywać, że sprawnym trzeba być w każdym wieku a przy okazji można jeszcze odnosić sukcesy. Moje motto życiowe to “Przykład nie wykład” – podkreśla.

Zdjęcia: Archiwum Joanny Ziółkowskiej

Opublikowano: 5 kwietnia 2024