PSŻ zaprasza kibiców

Żużlowcy poznańskiego PSŻ rozpoczynają II-ligowy sezon. I liczą na doping nie tylko kibiców ze stolicy Wielkopolski, ale także z powiatu poznańskiego.

– Chcemy być klubem, z którym utożsamiają się fani nie tylko ze stolicy Wielkopolski, ale także z całego regionu. Tak już zresztą chyba jest, bo wśród kupujących karnety, a sprzedaliśmy ich naprawdę sporo, była duża grupa osób z takich miejscowości, jak Luboń, Murowana Goślina czy też Suchy Las. To zresztą nie dziwi, bo żużel jest sportem wyjątkowo popularnym w naszym kraju i wszędzie są jego fani – mówi prezes klubu Arkadiusz Ładziński.

Skorpiony w tym roku rywalizować będą na II-ligowym froncie. – Ta liga będzie jednak wyjątkowo mocna. Wystarczy powiedzieć, że w Stali Rzeszów, która będzie jednym z naszych rywali wystartuje czterokrotny indywidualny mistrza świata, Amerykanin Greg Hancock. W innych drużynach także nie brakuje bardzo dobrych i znanych zawodników. Na Golęcinie będzie się zatem sporo działo – twierdzi prezes. W ubiegłym sezonie, pierwszym po reaktywacji żużla w Poznaniu, PSŻ zajął czwarte miejsce w rozgrywkach. Jak będzie teraz?

– Chcielibyśmy ponownie awansować do najlepszej czwórki. Mamy solidny i ciekawy skład. Na własnym torze będziemy w stanie pokonać każdego, nawet najmocniejszego przeciwnika – uważa Arkadiusz Ładziński. Gwiazdami tego składu będą pozyskany zimą Francuz David Bellego oraz 20-letni Frederik Jakobsen. Duńczyk miał świetny poprzedni sezon i chciało go kilka wyżej notowanych klubów. – On jednak szybko podpisał z nami kontrakt. To pokazuje, że dobrze się u nas czuje – uważa prezes.

W zespole prowadzonym przez trenera Tomasza Bajerskiego pewne miejsca w składzie powinni mieć również Rosjanin Władimir Borodulin czy też Mateusz Borowicz. W barwach ekipy z Poznania, jako gość, będzie także jeździł Sebastian Niedźwiedź. Skorpiony mogą więc nieźle namieszać w lidze. Pierwsze spotkanie o punkty PSŻ pojedzie 8 kwietnia z Kolejarzem Opole. O ile oczywiście dopisze pogoda, a ta o tej porze roku potrafi być kapryśna.

Frederik Jakobsen jest liderem poznańskiego zespołu (fot. Adrian Wykrota “Głos Wielkopolski”)

Opublikowano: 6 kwietnia 2018