Puchar Starosty pojechał do Dopiewa

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 17 października 2016

Reprezentacja Gminy Dopiewo wygrała drugą edycję Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Starosty Poznańskiego. Turniej odbył się w hali Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. W meczu finałowym zespół z Dopiewa, w którym występował m.in. były gracz poznańskiego Lecha Justin Nnorom, po emocjonującym pojedynku pokonał 2:1 pierwszą drużynę Powiatu Poznańskiego. Trzecie miejsce w turnieju zajęli piłkarze z niemieckiego regionu Hanower.

Najlepszym strzelcem turnieju został Paweł Szmania z Dopiewa, który czterokrotnie trafił do siatki rywali. Tyle samo goli na koncie miał też Michał Gar-czyński z drużyny Powiatu Poznańskiego. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Jacka Strychalskiego z Dopiewa, który w całym turnieju tylko raz skapitulował. W Swarzędzu oprócz Justina Nnoroma pojawiło się jeszcze kilku innych „ciekawych” piłkarzy. W zespole Gminy Komorniki grał Paweł Hoeft, który swego czasu występował w ekstraklasie futsalu, a w zwycięskiej drużynie występował Wojciech Dorna, ojciec Marcina Dorny, trenera młodzieżowej reprezentacji Polski.

Opublikowano: 20 października 2016