Punkty szczepień masowych. Gdzie powstaną? (07.04.2021)

tvp3 poznań logo

W Wielkopolsce punkty szczepień masowych powstaną między innymi w szpitalach powiatowych, domach kultury, halach sportowych czy na stadionach. W każdym powiecie mają być co najmniej dwa takie miejsca. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich każdego dnia szczepionych jest około 2,5 tys. osób. Drugim tak dużym punktem szczepień ma być stadion miejski przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. – Do biura wojewody wpłynęło ponad 100 propozycji miejsc, które mogą zostać przeznaczone na punkty szczepień masowych – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

W powiecie poznańskim kolejne punkty szczepień mają powstać także między innymi w Domu Kultury w Stęszewie, Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji oraz Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach. – Założenia były takie, żeby powstały co najmniej dwa punkty w powiecie, czyli jeden w szpitalu, a drugi stworzony przez samorząd. Teraz widzimy, że liczba propozycji jest znacząco większa. Założenia są też takie, żeby w tym mniejszym punkcie szczepić dziennie 200 osób, a w większym 500 – mówi Mikołaj Woźniak z wielkopolskiego oddziału NFZ.

Na akceptację czekają też między innymi punkty w szpitalach w Koninie, Lesznie i Kole. Jeśli będzie zgoda, koninianie będą mogli szczepić się w hali sportowej, a mieszkańcy Koła w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych. Mieszkańcy powiatu kaliskiego zaszczepią się na terenie dwóch szpitali. Z kolei punkt szczepień masowych w Ostrowie Wielkopolskim ma powstać w hali Arena Ostrów. Jednocześnie w całym województwie trwają szkolenia osób, które będą szczepiły w nowopowstałych punktach. Lista wszystkich punktów szczepień masowych w Wielkopolsce zostanie ogłoszona 11 kwietnia.

TVP 3 Poznań

Opublikowano: 8 kwietnia 2021