MenuMenu główne
Powiat PoznańskiPowiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego

Rada uzupełniła skład

posiedzenie Rady

W Starostwie Powiatowym w Poznaniu odbyło się czwarte posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim III kadencji. Spotkanie to było jednocześnie połączone z Zebraniem Wyborczym uzupełniającym skład PRDPP o przedstawiciela Organizacji Pozarządowych. W tajnym głosowaniu członkiem Rady został wybrany Zbigniew Kopras – wielki miłośnik i znawca polskiej motoryzacji.

Zbigniew Kopras jest kolekcjonerem, dla którego zachowanie dla potomnych materialnego dziedzictwa kulturowego stało się pasją życia. Jest jednocześnie Prezesem Stowarzyszenia Miłośników Starych Samochodów i Motocykli z Fiałkowa w gminie Dopiewo, gdzie można podziwiać ponad 100 samochodów, 330 motocykli i motorowerów. Jednym z najciekawszych modeli jest unikatowy Cadillac Fleetwood Brougham z 1966 roku, z limitowanej serii 200 sztuk na świecie. W Polsce to jedyny egzemplarz.

W dalszej części posiedzenia Powiatowej Rady odbyła się dyskusja na temat Otwartych Konkursów Ofert oraz zmian w procedurach przyznawania dofinansowania do prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków, położonych na terenie powiatu poznańskiego.

 

Autor: Tomasz Skupio
Zdjęcia: Anna Skalska

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 5 stycznia 2024