Radiowa SIEDEMNASTKA

Radiowa17. audycja 6

Za nami kolejny odcinek „Radiowego Atlasu Powiatowej17.”. To cykliczna audycja nadawana na antenie Radia Merkury, której celem jest promowanie aktywności fizycznej, a także prezentowanie największych atrakcji turystycznych w powiecie poznańskim. W kolejnym wydaniu magazynu dziennikarze odwiedzili Gminę Kleszczewo.

– Jesteśmy niewielką gminą, ale jeśli chodzi o infrastrukturę sportową, to możemy się pochwalić kilkoma obiektami. Absolwenci naszych szkół często trafiają do renomowanych klubów, a później odnoszą sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale także międzynarodowej – mówił wójt Bogdan Kemnitz.

– Najbardziej popularną dyscypliną sportu w regionie jest piłka nożna, ale oprócz tego mamy sekcję piłki ręcznej dziewczyn, a także sekcje szachową, tenisa stołowego, badmintona, karate i lekkoatletyczną. Ta ostatnia rozwinęła się w 2016 roku, kiedy to oddano do użytku 400-metrowa bieżnię wraz ze skocznią. Zajęcia u nas prowadzi m.in. Marcin Urbaś – dodał dyrektor GOSiK, Michał Żelazek.

Kleszczewo, tak jak każda z gmin prezentowanych w „Radiowym Atlasie Powiatowej17.”, zgłosiła również swoją nominację w plebiscycie „Sportowy Obiekt Powiatu”. – Naszym sztandarowym obiektem jest hala w Kleszczewie wyróżniona nagrodą drugiego stopnia Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki za najlepiej zaprojektowany i wykonany obiekt sportowy w kraju  – stwierdził Bogdan Kemnitz.

Plebiscyt na „Sportowy Obiekt Powiatu” rozstrzygnięty zostanie po przedstawieniu propozycji ze wszystkich gmin. „Radiowy Atlas Powiatowej17.”, który jest uzupełnieniem telewizyjnej „Powiatowej17.” emitowanej przez TVP 3 Poznań, nadawany jest w każdy piątek o godz. 10.15 w Radio Merkury. Można go także posłuchać na naszej stronie internetowej.

Opublikowano: 10 marca 2017