MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< cze 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Radiowe zapowiedzi meczów Lecha i Warty

Powiat poznański i Radio Poznań wspólnie zapraszają na radiowe relacje z piłkarskich meczów Lecha Poznań. Zapraszamy również na mecze poznańskiej Warty, z których transmisje są w MC Radio – miejskiej antenie Radia Poznań. Poniżej zwiastuny spotkań pojawiające się przed meczami na radiowej antenie.

Ponad pięć dni na antenie…

W sporcie życie odlicza się… sezonami. Czasami bywają wyjątkowe. Tak było tym razem. Radio Poznań świętowało jubileusz 95-lecia rozgłośni, Kolejorz stulecie okraszał mistrzostwem Polski, a Warta już niebawem zaliczy 110-ty rok istnienia. My także cykl radiowych transmisji sportowych wydarzeń odliczamy sezonami, więc pora na małe podsumowanie…

– Transmisje piłkarskie poznańskiej stacji, patrząc historycznie, wystartowały już 29 sierpnia 1929 roku razem ze ś.p. redaktorem Ludomirem Budzińskim i jego przekazem z meczu Warty z Philipsem Eindhoven. Ten ostatni współczesny sezon zaczęliśmy w piątek, 23 lipca o godzinie 20.30 transmisją z Bułgarskiej z… bezbramkowego meczu ekstraklasy Lecha z Radomiakiem, a skończyliśmy tuż przed godziną 20-tą w sobotę, 21 maja już 2022 roku, bezpośrednią relacją też z Bułgarskiej i to przedłużoną, bo towarzyszyliśmy słuchaczom, nie tylko opowiadając o meczu Lecha z Zagłębiem Lubin, ale także podczas ceremonii koronacji Kolejorza na mistrza Polski. Piękną puentę mieliśmy… – mówi Krzysztof Ratajczak z Radia Poznań.

– W całym sezonie gościliśmy ”na żywo” w radiowych odbiornikach i w internetowych przekazach na obu naszych antenach: w Polskim Radiu Poznań i miejskim MC Radiu 102,7 – PRZEZ PONAD 5 DNI, bo sportowe transmisje i relacje – meldunki live zajęły w sumie 127 godzin w niecałe 10 miesięcy. Wszystkie ligowe mecze piłkarzy Lecha i Warty głosami naszych sprawozdawców: szefa zespołu Krzysztofa Ratajczaka oraz Wojciecha Bernarda, Dawida Cytrowskiego i Grzegorza Hałasika – komentowaliśmy przez około 6800 minut. Były też trzy pełne transmisje z meczów Fortuna Pucharu Polski aż z rozbudowanym przekazem live z finału na warszawskim Stadionie Narodowym – dodaje.

– We wczesnych pucharowych fazach zdawaliśmy obszerne meldunki ze stadionów…trochę mniejszych: z Grudziądza, a nawet Skierniewic. Nie zabrakło także bezpośrednich relacji z historycznych meczów koszykarzy Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski w Europejskiej Lidze Mistrzów z Hapoelem Jerozolima czy tureckim Pinar Karsiyaka Ankara. Przy tych wydarzeniach współpracowali z nami techniczni realizatorzy transmisji Jacek Frączek, Adam Struk i Przemysław Koserczyk. Ich pracę koordynowali Ryszard Wojtowicz i Zbigniew Zaboklicki. Dzięki nim było nas i…kibiców na stadionach i w halach słychać. A radiowy wóz transmisyjny nawet na przystadionowych parkingach …zobaczyć – mówi Krzysztof Ratajczak.

– Serdeczne podziękowania należą się znakomitym partnerom sponsoringowym naszych transmisji. Byli nimi już tradycyjnie powiat poznański oraz firma Fogo. Bardzo liczymy na współpracę przy kolejnych naszych sportowych realizacjach w nowym sezonie. Także ze stadionów całej Europy, bo przecież już latem Kolejorz zagra w kwalifikacjach Champions League. Na krajowym podwórku też nie będzie czasu na zbyt długi odpoczynek, bo z powodu udziału reprezentacji biało-czerwonych w katarskim Mundialu – ekstraklasowe, piłkarskie granie w sezonie 2022/2023 rozpocznie się już 15 lipca – dodaje.

Jeśli ktoś ma ochotę przeżyć raz jeszcze emocje meczów lechitów i warciarzy to polecamy zapis goli, które padały na radiowej antenie: https://radiopoznan.fm/audycje/gole-lecha oraz https://radiopoznan.fm/audycje/gole-warty

 


Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 5 marca 2020

Zaktualizowano:
30 maja 2022