Rajkowski tuż za podium MŚ

patryk rajkowski

Na welodromie we francuskim Roubaix odbyły się mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Bardzo wysoką formę potwierdził tam Patryk Rajkowski z UKS TFP Mróz Jedynki Kórnik, który na niedawnych mistrzostwach Starego Kontynentu, w szwajcarskim Grenchen, wywalczył dwa brązowe medale. Po jeden z nich sięgnął w rywalizacji na 1 km ze startu zatrzymanego. W mistrzostwach świata kolarz z powiatu poznańskiego również stanął do rywalizacji w tej konkurencji i był o krok od podium…

W eliminacjach Patryk Rajkowski uzyskał piąty czas, a w decydującej rozgrywce, do której przystąpiło tylko ośmiu najlepszych zawodników, zajął czwarte miejsce. Zwyciężył w imponującym stylu, startujący jakby w innej dyscyplinie sportu, Holender Jeffrey Hoogland. Dla tego zawodnika to już zresztą szósty tytuł mistrza świata. Drugie miejsce zajął reprezentant Trynidadu i Tobago Nicholas Paul, a trzeci był Niemiec Joachim Eilers. Czwarta lokata Patryka Rajkowskiego okazała się najlepszym wynikiem biało-czerwonych w Roubaix. W mistrzostwach startowała także Nikol Płosaj z Kórnika. Zawody na żywo pokazywał Eurosport.

patryk rajkowski

Opublikowano: 23 października 2021