MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz wydarzeń
<< lip 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Razem bliżej natury

Uczestnicy Pikniku w Uzarzewie

12 czerwca na terenie Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego w Uzarzewie odbył się Międzypokoleniowy Piknik Przyrodniczy “Razem Bliżej Natury”. Uczestnicy imprezy wzięli udział w interaktywnym koncercie prowadzonym przez Zespół Mozaika, który angażował do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak i całe rodziny.

Park przy Muzeum w Uzarzewie był pełen gości, którzy korzystali z licznych konkursów, atrakcji oraz warsztatów. Stowarzyszenie „Kasztelania Ostrowska” przeprowadziło m.in. warsztaty z naturalnego barwienia tkanin, opowiadało o dzikich roślinach i ich przeznaczeniu leczniczym, kulinarnym i obrzędowym. Uczestnicy mieli możliwość skosztować potraw na bazie ziół i dzikich roślin jadalnych.

Oprócz części edukacyjno – przyrodniczej na pikniku można było stworzyć własną ramkę do zdjęć, udać się na rodzinne malowanie twarzy w motywy przyrodnicze, zagrać w kapsle na torze, wziąć udział w wyścigu w workach, czy też udać się do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego aby przejść quest.

Podczas imprezy seniorzy z trzech gmin powiatu poznańskiego (Pobiedziska, Swarzędz i Czerwonak), przeprowadzili warsztaty rękodzielnicze. Spotkanie było doskonałą platformą do podejmowania współpracy pomiędzy klubami senioralnymi działającymi w naszym regionie oraz posłużyło integracji środowisk rówieśniczych z różnych klubów. W trakcie pikniku odbył się również mini kiermasz prowadzony przez opiekunów i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pobiedziskach.

Autor/fot. Andrzej Och/Maciej Pawlik

Redaktor: Andrzej Och
Opublikowano: 12 czerwca 2022