Rekord życiowy w Tallinie

julia dziamska

W Tallinie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy do lat 20. Bardzo dobrze zaprezentowała się tam reprezentacja Polski, która w klasyfikacji generalnej całej imprezy zajęła piąte miejsce. W stolicy Estonii jeden z medali dla biało-czerwonych wywalczyła sztafeta kobiet 4×100 metrów. Dziewczyny w biegu finałowym pobiły rekord Polski (44,54 sek) i stanęły na najniższym stopniu podium. Rezerwową w w polskiej sztafecie była Julia Dziamska z MKS Juvenii Puszczykowo.

Sprinterka z powiatu poznańskiego oprócz tego wystąpiła w biegu na 200 metrów, w którym ustanowiła znakomity rekord życiowy (23,98 sek), co zapewniło jej dwunaste miejsce w Europie. Dla Julii Dziamskiej był to pierwszy start w tak prestiżowej imprezie.  – A już niedługo kolejne lekkoatletyczne emocje, bo już od 28 sierpnia przez trzy dni we Włocławku trwać będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, podczas której także wystartują zawodnicy Juvenii – informuje strona klubu z Puszczykowa.