Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Kwi 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Remont oddziału zakończony

Remont Oddziału Rehabilitacyjnego Szpitala w Puszczykowie zaczął się na początku kwietnia. Choć w tym przypadku dużo odpowiedniejszym jest określenie – przebudowa. Ze starego oddziału zostały właściwie tylko mury. Zmieniła się zarówno część hotelowa jak i pokoje personelu medycznego. Przybyło także nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego. Od dziś będą korzystać z tego pacjenci, którzy w czasie remontu przyjmowani byli w innej części szpitala, bo co trzeba podkreślić oddział w tym trudnym czasie nie przestał działać!

Teraz dopiero widać, że warto było się “pomęczyć” przez te kilka miesięcy, bo efekt końcowy znacznie przewyższył oczekiwania. Remont został przeprowadzony z dbałością o każdy, najmniejszy szczegół, a wyposażenie dobrane z myślą o pacjentach i personelu medycznym. Na oddziale są teraz 32 łóżka, jest jedna sala czteroosobowa, dwa pokoje pojedyncze – w tym tak zwana izolatka, a pozostałe sale są dwuosobowe. Każda ma własny węzeł sanitarny. Komfortowe łazienki są pozbawione barier architektonicznych i urządzone z dbałością o pacjentów poruszających się na wózkach.

Ponieważ na oddziale często przebywają pacjenci z bardzo ograniczaną sprawnością ruchową zakupiono specjalny fotel umożliwiający skorzystanie z prysznica. Dzięki temu urządzeniu pielęgniarka, bez zbędnego dźwigania pacjenta, może pomóc mu skorzystać z natrysku nawet w pozycji leżącej. To ogromne ułatwienie dla chorych i przede wszystkim pielęgniarek. Pobyt na oddziale jest długi, co najmniej trzytygodniowy, dlatego każdy z pacjentów ma do dyspozycji zamykaną szafę, w której może przechowywać rzeczy osobiste.

Sale wyposażone są w najnowocześniejsze łóżka podnoszone i łamane w różnych płaszczyznach. Zapewnia to komfort zarówno pacjentom jak i personelowi medycznemu. Przy każdym łóżku jest dostęp do gazów technicznych, nie ma więc problemu z podawaniem tlenu czy też nebulizacją. Bardzo wygodne, nowoczesne stoliczki przy łóżkach chorych mają dodatkowe blaty, które umożliwiają zjedzenie posiłku lub skorzystanie z laptopa. Do dyspozycji pacjentów jest na oddziale mała kuchenka, w której można przygotować sobie kawę, herbatę, a także w dużej lodowce przechować jedzenie.

Część hotelowa zapewnia pełną wygodę pacjentom ale co niezwykle ważne remont bardzo znacząco poprawił także warunki socjalne personelu Oddziału. Pokój lekarski i pielęgniarski są przestronne, dobrze wyposażone. Jak z dumą podkreśla Agata Epsztajn-Brodziak, ordynator Oddziału Rehabilitacji, dzięki unijnemu dofinansowaniu można było nie tylko zagwarantować znakomite warunki bytowe dla pacjentów i personelu medycznego, ale także znacząco doposażyć Zakład Rehabilitacji. To tam odbywa się terapia.

Do uniwersalnego gabinetu usprawniania dokupiono dwa urządzenia pozwalające bardziej zindywidualizować ćwiczenia, dopasowując je do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu można wykonywać o wiele więcej ćwiczeń niż na tradycyjnym UGUL-u. Jest też nowoczesny sprzęt do magnetoterapii, laser z sondą prysznicową i wiele innych drobniejszych sprzętów.

Projekt „Rozwój rehabilitacji w Szpitalu w Puszczykowie” został sfinansowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 “Infrastruktura ochrony zdrowia” oraz środków własnych wypracowanych przez Szpital w Puszczykowie. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 miliony 600 tyś. złotych, z czego trzy czwarte to dofinansowanie ze środków europejskich. To wszystko w połączeniu z fachowością i umiejętnościami terapeutów, a także komfortem sal dla pacjentów stawiają Oddział Rehabilitacyjny w ścisłej polskiej czołówce. Mamy Oddział Rehabilitacyjny na miarę XXI wieku!

Autor: Marzena Rutkowska-Kalisz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 listopada 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum