Rezerwowy dał zwycięstwo

mecz unii swarzedz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz zapunktowali w trzecim meczu z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Bekasa pokonali przed własną publicznością 1:0 Unię Solec Kujawski. – W pierwszej połowie meczu wyraźnie dominowali gospodarze. Swarzędzanie szybko zepchnęli przyjezdnych do obrony, lecz brakowało im wykończenia. Po zmianie stron zawodnicy „Dumy Swarzędza” nie spuszczali z tonu. Wymarzony gol padł w 75. minucie gry. Autorem trafienia został Mateusz Maluśki, który pojawił się na murawie zaledwie cztery minuty wcześniej – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego. Po tej wygranej Unia awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. Za tydzień nasz jedynak na tym poziomie rozgrywek zmierzy się na wyjeździe z Flotą Świnoujście. Wyniki, tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Unia Swarzędz – Unia Solec Kujawski 1:0 (0:0)
Bramka: Mateusz Maluśki (75).

W weekend odbyła się również 13. kolejka IV ligi wielkopolskiej. Niestety, była ona bardzo pechowa dla piłkarzy z Pobiedzisk i Stęszewa, które do tego momentu plasowały się na czele tabeli. Huragan przegrał bowiem w Kościanie, a Lipno poległo na własnym boisku w starciu z Polonią Leszno. Wpadkę liderów wykorzystała Kotwica Kórnik, która pokonała u siebie Polonię Kępno i ma już tylko dwa punkty straty do swoich rywali z powiatu poznańskiego. Wyniki i tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Kotwica Kórnik – Polonia Marcinki Kępno 2:0 (0:0)
Bramki: Filip Wełniak (55), Abel Abomsa (87).

Lipno Stęszew – Polonia Leszno 1:2 (1:1)
Bramki: Bartosz Dylewski (11) – Karol Smoła (16), Karol Smoła (78).

Obra Kościan – Huragan Pobiedziska 1:0 (0:0)
Bramka: Szymon Rożek (70).

Wiara Lecha Poznań – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (1:0)
Bramki: Daniel Mankiewicz – Tymoteusz Panowicz.