Sport

Dobry występ Robaka

Niespełna 19-letni Karol Robak z bardzo dobrej strony zaprezentował się w turnieju taekwondo na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Pochodzący z niewielkiej miejscowości Góra w gminie Tarnowo Podgórne zawodnik przegrał dopiero w ćwierćfinale, gdzie musiał uznać wyższość Jaouada Achaba.

Belg po pasjonującej walce wygrał 9:7. Wcześniej reprezentant naszego kraju, rywalizujący w kategorii 68 kg, pokonał 15:12 Ballę Dieye z Senegalu. Awans do 1/4 finału Karola Robaka to najlepszy wynik na igrzyskach olimpijskich w historii polskiego taekwondo.

Warto podkreślić, że Karolowi Robakowi kibicowali wszyscy mieszkańcy Góry. A jest ich nieco ponad trzystu. W związku z występem swojego zawodnika na igrzyskach zorganizowano tam coś na wzór strefy kibica. Do tej pory największym sukcesem zawodnika z powiatu poznańskiego jest srebrny medal zdobyty na ubiegłorocznych igrzyskach europejskich w Baku.