MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< wrz 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Rodzinnie w Napachaniu

turniej w napachaniu

Na boisku w Napachaniu odbył się XI Amatorski Turniej Piłkarski im. Marcina Matysiaka, współfinansowany m.in. ze środków powiatu poznańskiego i organizowany przez Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokietnicy. Impreza odbywa się w hołdzie Marcina Matysiaka – oddanego służbie strażaka, społecznika, pasjonata piłki nożnej, który swoje młode życie zakończył właśnie na płycie tego boiska.

W turnieju seniorów udział wzięło osiem drużyn z gmin: Rokietnica, Tarnowo Podgórne i Swarzędz. Po zaciętej walce triumfowała ekipa “Przyjaciele z Boiska”, zdobywając tym samym puchar przechodni. W rozgrywkach juniorskich najlepsi okazali się gospodarze, czyli młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Napachaniu. Tradycyjnie już też odbył się mecz kobiet, który zakończono dopiero serią rzutów karnych. W trakcie imprezy nie zabrakło także i innych atrakcji.

Rodzina i przyjaciele Marcina, tradycyjnie już zorganizowali konkurs rysunkowy dla dzieci. Najmłodsi mogli też poskakać na dmuchańcach oraz do woli korzystać z różnorodnych gier i zabaw. Jak co roku, nie zabrakło stanowiska z instruktorem z Centrum Tenisowego Sobota. Oczywiście były także różnego rodzaju słodkości i pyszny posiłek… – Mimo nieco kapryśnej pogody, atmosfera była rodzinna, przyjazna i radosna – zapewniają organizatorzy. Warto też dodać, że podczas oficjalnego rozpoczęcia turnieju siostrzenica Marcina Matysiaka wykonała hymn turnieju, napisanego specjalnie na tę okoliczność. 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 września 2022