MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Rowerem dookoła powiatu

poznanska korba plakat

250 śmiałków wystartuje w pierwszej edycji Poznańskiej Korby. To wyścig kolarski dla wszystkich tych, którzy cenią sobie sportową rywalizację oraz świetną zabawę. – Zawodnicy będą mieli do pokonania 180-kilometrową trasę tak zwanym Pierścieniem dookoła Poznania, wiodącym przez gminy powiatu poznańskiego. Uczestnicy wyścigu, oznakowanym szlakiem turystycznym, przejadą przez m.in. Rogaliński Park Krajobrazowy, Wielkopolski Park Narodowy, Puszczę Zielonkę, Park Krajobrazowy Promno i wiele innych klimatycznych miejsc, polnych dróg i nieodkrytych nigdy wcześniej ścieżek – zapewnia Agnieszka Korpal ze Stowarzyszenia Poco Loco Adventure.

To właśnie to Stowarzyszenie jest organizatorem imprezy. – Naszym głównym celem jest promowanie aktywnego stylu życia, uprawiania sportu, a także outdoor’u. Poco Loco zrodziło się z pasji. Pasji do zwiedzania świata, sportu, eksploracji nowych obszarów i realizowania ambitnych celów. Jesteśmy także organizatorami Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego oraz biegu Forest Run. Wysoko podnosimy poprzeczkę i ciągle stawiamy sobie nowe wyzwania. Startujemy w rajdach przygodowych, biegach górskich, jeździmy na wyprawy, podróżujemy – zapewniają pomysłodawcy Poznańskiej Korby.

Wyścig dookoła powiatu zaplanowano na 17 lipca. – Zapisy już trwają i mamy sporo chętnych. W większości to wytrawni kolarze, ale też i tacy, którzy cenią sobie przygodę. Zawodnicy otrzymają od nas nadajnik GPS, który stale będzie pokazywał ich pozycję na mapie. Dostaną również track GPX i to nim będą musieli się kierować. Sam wyścig będzie miał formułę samowystarczalności. Zawodnicy będą zatem musieli zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebują na tak długiej trasie. Przewidujemy tylko jeden punkt odżywczy. Jaki czas przewidujemy na pokonanie 180-kilometrowej trasy? Nasz limit czasowy to 18 godzin – mówi Agnieszka Korpal. Start i metę Poznańskiej Korby, którą wsparł powiat poznański, zaplanowano na kórnickich Błoniach.

Więcej informacji na temat Poznańskiej Korby TUTAJ.

poznanska korba plakatpoznanska korba grafikapoznanska korba mapa

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 kwietnia 2021