Rozmowa ze starostą poznańskim (03.03.2020)

eska logo

Starosta poznański, Jan Grabkowski, pokonał COVID-19 i czuje się dobrze! Zachorował jesienią i przez dwa miesiące leżał w szpitalu. Teraz przebywa na rehabilitacji. Jak sam przyznaje, koronawirus to okropna choroba, a on sam był bliski śmierci. – Jedną nogą byłem już na tamtym świecie – mówi w rozmowie. ​Jak dodaje, był to bardzo trudny czas nie tylko dla niego, ale również dla jego bliskich.

– To dla rodziny, moim zdaniem, jest najgorsze. Nagle zaczyna być taka świadomość, że będzie puste miejsce. Powiem szczerze, że po czterdziestu kilku latach małżeństwa to jest trudne, prawda? – dodaje. Starosta poznański dwa miesiące spędził w szpitalu, z czego aż pięć tygodni był nieprzytomny. – Żona mi tu właśnie podpowiada, że pierwsze słowa jakie powiedziałem po wybudzeniu to “poproszę telefon do żony”. Czyli głowa cały czas pracowała – mówi Jan Grabkowski..

Obecnie starosta przebywa na rehabilitacji, gdzie zmaga się jeszcze z pochorobowymi powikłaniami. – To był bardzo trudny rok – dodaje i zachęca wszystkich do szczepień przeciwko Sars-CoV-2. Rozmowy można posłuchać TUTAJ.

Radio Eska

Opublikowano: 4 marca 2021