Ruszyła budowa bloku operacyjnego w Puszczykowie

onet, 31 stycznia 2018

18 mln zł wyniesie koszt rozpoczętej dziś budowy bloku operacyjnego w Szpitalu w Puszczykowie. Inwestycja zakłada powstanie pięciu nowoczesnych sal operacyjnych wraz z centralną sterylizatornią. Nowy blok będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów pod koniec przyszłego roku. Dziś została podpisana umowa z wykonawcą prac, który zobowiązał się zrealizować inwestycję w ciągu 15 miesięcy. Koszt budowy nowoczesnego bloku operacyjnego wyniesie niemal 18 mln zł, natomiast dodatkowe 3 mln zł zostaną przeznaczone na wyposażenie.

– Budynek, który powstanie zaprojektowany jest z uwzględnieniem najnowszych standardów wymaganych od tego typu obiektów. Będzie zintegrowany z systemem informatycznym szpitala. Nowe stoły operacyjne, nowa aparatura do znieczulania i oświetlenie – to wszystko bardzo poprawi komfort pracy lekarzy i pielęgniarek. Bardzo istotne jest też skrócenie drogi między centralną sterylizatornią a blokiem operacyjnym. Ta inwestycja przenosi warunki pracy i opieki nad pacjentem daleko w XXI wiek – zaznaczyła Prezes Zarządu Szpitala w Puszczykowie Ewa Wieja.

Opublikowano: 1 lutego 2018