Rywalki były bezradne

mecz koszykówki w swarzędzu

Koszykarki Lidera Swarzędz rozpoczęły fazę play-off 1 Ligi Kobiet. Ich rywalkami w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji był zespół AZS Politechniki Korony Kraków, który po rundzie zasadniczej zajął piąte miejsce z identycznym bilansem co Liderki – 15 zwycięstw i 7 porażek w rozgrywkach. – Jeszcze przed meczem miała miejsce miła uroczystość, ponieważ Magdalena Wojdalska głosami trenerów została wybrana do najlepszej piątki sezonu ligi i odebrała pamiątkową statuetkę – mówi Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

magda wojdalskaLiderki dobrze rozpoczęły mecz, przede wszystkim po bronionej stronie boiska. – Trener Anna Talarczyk bardzo dobrze przygotowała dziewczyny i po 10 minutach spotkania krakowianki miały tylko 8 punktów na koncie. Druga kwarta rozpoczęła się jeszcze lepiej dla nas i trener gości Wojciech Downar-Zapolski był zmuszony do wzięcia drugiej przerwy na żądanie. Bardzo dobrze grała w tym fragmencie Marta Wdowiuk, która popisywała się wysoką skutecznością. W efekcie, do przerwy nasz zespół prowadził 43:23 – opisuje Marcin Madanowski.

Całą drugą połowę Lider utrzymywał bezpieczną przewagę, a trener Anna Talarczyk mogła spokojnie rotować składem. Rywalki były tego dnia bezradne. Liderki natomiast zagrały bardzo zespołowo – zanotowały aż 27 asyst. 20 punktów zdobyła Marta Wdowiuk, a kolejne double-double zaliczyła Weronika Piechowiak. Ostatecznie swarzędzanki zwyciężyły 77:57 i objęły prowadzenie 1:0 w serii do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia w Krakowie.

UKS Lider Swarzędz – AZS Politechnika Korona Kraków 77:57
Lider: Wdowiuk 20, Piechowiak 14, Motyl 10, M. Piasecka 10, Wojdalska 9, Plackowska 7, Żukowska 3, Flaszak 2, Maj 2, A. Piasecka 0.

Opublikowano: 28 marca 2022