MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< wrz 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Są seniorzy, jest zabawa

powiatowy dzień seniora w jerzykowie

„A w sercu ciągle maj…” – pod takim właśnie hasłem odbył się Powiatowy Dzień Seniora. Nie było ono przypadkowe, bo seniorzy jak mało kto, potrafią się bawić, a ich radość życia bywa wręcz zaraźliwa. – Jestem pod wrażeniem tego, ile osób zjechało do Jerzykowa – przyznał członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Piotr Zalewski.

– To tylko pokazuje, że warto takie imprezy organizować i wspierać. Jestem przekonany, że tego typu spotkania będą cykliczne – dodał. – Cel imprezy? Świetna zabawa, ale także, a może przede wszystkim, integracja środowiska. Tym bardziej, że przyjechali do nas przedstawiciele ze wszystkich gmin – mówiła Aleksandra Mazurek, prezes Stowarzyszenia Vena, które było jednym z organizatorów imprezy. – Powiat poznański jest specyficzny, bo bardzo duży, co powoduje, że okazji do lepszego poznania się nie ma zbyt wielu. Dlatego chcemy, aby takich imprez było jak najwięcej – zapewniła Małgorzata Halber, radna powiatu poznańskiego.

W trakcie Powiatowego Dnia Seniorów, który odbył się w Szkole Podstawowej w Jerzykowie, każdy z jego uczestników mógł skorzystać z indywidualnej porady dietetyka, psychologa czy kosmetologa. Do dyspozycji gości byli również ratownicy medyczni. Nie obyło się również bez części artystycznej, bo swoje krótkie programy zaprezentowały m.in. chór Melodia oraz Zespół Pieśni i Tańca Wiwaty. Była też prelekcja na temat historii Jerzykowa i Biskupic oraz stoiska z rękodziełem. Jak zwykle podczas tego typu imprez, organizatorzy przygotowali liczne konkursy, zabawy i ciepły posiłek z grochówką na czele.

– Swego czasu znakomity aktor i reżyser Adam Hanuszkiewicz, mając już 86 lat na karku, stwierdził, że starość to tylko decyzja, a nie wiek. I trudno się z nim nie zgodzić. Tym, którzy uczestniczą w Powiatowym Dniu Seniora mogę tylko życzyć, aby byli aktywni, dbali o siebie, uprawiali sport, chodzili na koncerty i przede wszystkim kochali ludzi. Wtedy na pewno będą czuć się młodo – mówił Ireneusz Antkowiak, burmistrz gminy Pobiedziska. W podobnym tonie wypowiadała się Irena Skrzypczak, przewodnicząca Rady Seniorów Powiatu Poznańskiego.

– Ktoś kiedyś powiedział, że życia nie mierzy się ilością oddechów, tylko ilością chwil, które zapierają dech w piersiach. Bardzo bym chciała, żeby nasza impreza taką właśnie chwilą była – stwierdziła. Seniorzy z powiatu poznańskiego już wkrótce będą mieli zresztą okazję do kolejnego, wyjątkowego spotkania. Mowa o Olimpiady Senioralnej, która już na stałe wpisała się do kalendarza imprez. Tam również, tak jak i w Jerzykowie, będzie się sporo działo… No, ale jakby mogło być inaczej, skoro w sercach ciągle maj…  Imprezę wsparł powiat poznański.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 17 września 2022