MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lis 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Sami wychodzą do widzów

Joanna Aleksandrowicz

Działalność instytucji kultury w czasie epidemii do łatwych na pewno nie należy. Są jednak i takie, które szybko się przystosowały do obecnej, bardzo trudnej, sytuacji i proponują szereg ciekawych inicjatyw. Przykładem może być Ośrodek Kultury w Swarzędzu, który stworzył „Swarzędzką Scenę Wirusową”. – Działamy od kwietnia. Uznaliśmy, że skoro z wiadomych powodów nie możemy zaprosić ludzi do nas, to sami do nich wyjdziemy. Zakupiliśmy odpowiedni sprzęt, zadbaliśmy o stronę techniczną przedsięwzięcia i wystartowaliśmy – mówi Filip Przepióra , dyrektor placówki ze Swarzędza.

Koncerty i przedstawienia można oglądać na kanale YouTube Ośrodka, a także w Telewizji STK. – Zdecydowana większość występów jest na żywo. Z założenia chcieliśmy prezentować nasze lokalne zespoły oraz grupy działające i związane z naszym Ośrodkiem. Z czasem to się jednak trochę zmieniło i obecnie prezentujemy również artystów choćby z Poznania. Odzew na naszą inicjatywę jest spory. Trudno mi powiedzieć, ile osób ogląda koncerty w telewizji, bo tego nie jesteśmy w stanie policzyć, ale na kanale YouTube bywa i tak, że w danym momencie śledzi konkretny występ ok. 250 osób. To dobry wynik – uważa dyrektor Ośrodka.

Joanna AleksandrowiczNa Swarzędzkiej Scenie Wirusowej wystąpiła m.in. Joanna Aleksandrowicz

„Swarzędzka Scena Wirusowa” działa bardzo regularnie. – Chcemy, aby nowe wydarzenia pojawiały się mniej więcej co dwa tygodnie. Co prezentujemy? Stawiamy na różnorodność. W przypadku koncertów jest to zarówno poezja śpiewana, jak i muzyka klubowa, czy też ostry rock. To samo dotyczy spektakli, gdzie czasami mamy do czynienia z komedią, a czasami z dramatem. Mamy też przedstawienia dla dzieci. Myślimy też o kabaretach. Chcielibyśmy zaprezentować na naszej scenie koncert dużej gwiazdy, ale te raczej niechętnie udostępniają swoje występy w Internecie, ponieważ boją się, aby taki występ nie był dalej rozpowszechniany – zdradza Filip Przepióra.

Co „Swarzędzka Scena Wirusowa” zaproponuje w najbliższym czasie? Już w sobotę, 21 listopada (godz. 20.00) odbędzie się Andrzejkowy Koncert Życzeń, który poprowadzi doświadczony duet DJski MusicBros. W piątek, 27 listopada odbędzie się natomiast koncert rockowego zespołu Lenny Is Dead, założonego przez byłego gitarzystę Pidżamy Porno, Bartka Ciepłucha oraz muzyka i autora tekstów Andrzeja Łukaszkiewicza. – Planujemy również specjalny koncert gwiazdkowy. Kolejnym projektem będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To na naszej scenie zaprezentujemy wszystkie koncerty i licytacje. Będzie się zatem działo… – kończy dyrektor Ośrodka.

koncert życzeń plakatLenny is dead koncert plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 20 listopada 2020