MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Sąsiedzi, jakich nie znacie

koncert na wodzie w kicinie

Stowarzyszenie na rzecz zrównoważonego rozwoju Kicina i okolic LEN już trzeci raz zorganizowało koncert na wodzie, pt. Sąsiedzi, jakich nie znacie. – To pod wieloma względami wyjątkowa impreza, ponieważ przed publicznością występują osoby, które na co dzień doskonale znamy. Nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi. Organizujemy ją, bo nie wszyscy wiedzą jak zdolni ludzie mieszkają tuż obok nas – mówiła Katarzyna Romańska, jedna z organizatorek wydarzenia.

Kiciński koncert trwał kilka godzin i zgromadził setki ludzi. – Każde przedsięwzięcie, które integruje lokalną społeczność jest ważne. Ważne jest również to, że ludzie chcą wyjść z domów i spędzić czas w swoim towarzystwie. Nie są dla siebie anonimowi – stwierdziła Elżbieta Nawrocka, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu. W stworzeniu odpowiedniej atmosfery pomogły przygotowane przez lokalne grupy stoiska. Odbyły się również warsztaty plastyczne dla najmłodszych uczestników.

Koncert poprzedziła bowiem biesiada sąsiedzka. Pogoda dopisała, a wokół zastawionych stołów rozbrzmiewały rozmowy i śmiech sąsiadów i przyjaciół. Pyszne jedzenie, wianki i rękodzieło dopełniły sielski klimat początku lata. Mieszkańcy Kicina i okolic mieli okazję oderwać się od zabieganej codzienności, usiąść razem do wspólnego stołu, zwyczajnie spotkać się i porozmawiać. A wieczorem wysłuchać koncertu na pływającej scenie…

Nie tylko zgromadził on prawdziwe tłumy, ale także przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów pod względem wysokiego poziomu artystycznego, klimatu i atmosfery pełnej wzajemnej życzliwości. W autorskich aranżacjach wystąpili: Oliwia i Wiktor Smuszkiewicz, Ania Gołębiewska, Ewelina Tyranowska z Jackiem Skowrońskim i Agnieszką Makowską, Orkiestra Kameralna Operacja, Kiciński Chór Kameralny, Anna Haas-Niewiedział i Piotr Niewiedział, Jarosław Kostka, a także Katarzyna Romańska.

Wzruszeniu nie przeszkodziły tradycyjnie już obecne podczas występów żaby. Warto podkreślić, że koncert na wodzie to przede wszystkim działanie sąsiadów dla sąsiadów i przyjaciół, a prace organizacyjne wykonują sami mieszkańcy Kicina. Patronat nad wydarzeniem objęli starosta Jan Grabkowski oraz wójt gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak. Wydarzenie było dofinansowane m.in. ze środków powiatu poznańskiego.

 

 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 lipca 2024