Ścieżka połączyła Komorniki i Szreniawę (21.03.2022)

logo

Otwarto nową ścieżkę rowerową pomiędzy Komornikami a Szreniawą. Rowerzyści mogą skorzystać z ponad kilometrowego odcinka urokliwej trasy. Powstanie ścieżki zainicjowali powiat poznański oraz gmina Komorniki. Celem inwestycji była poprawa komunikacji w tej części regionu. Wybudowanie ścieżki kosztowało łącznie ponad 2 miliony złotych. Mieszkańcy czekali na nią od dawna.

– Ta ścieżka ma swoją historię. W poprzednich konkursach, liderem związanym z aplikacją o jej budowę była gmin Komorniki. Niestety, wówczas nie udało się pozyskać odpowiedniego wsparcia finansowego. Wtedy jednak, w tak zwanej rezerwie ze środków Metropolii Poznań i Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, rola wspomnianego lidera przypadła nam i to dofinansowanie, w wysokości 85 procent otrzymaliśmy. – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

Po symbolicznym otwarciu ścieżki, poprzez przecięcie wstęgi, nową trasę mogli wypróbować miłośnicy rowerów. Władze samorządowe zorganizowały rajd rowerowy dla mieszkańców. Nowa ścieżka stała się fragmentem czternastokilometrowej trasy, wyznaczonej do pokonania dla rowerzystów. Uczestnicy rajdu mogli wygrać też rower górski.

wPoznaniu.pl

Opublikowano: 21 marca 2022