Seniorzy mieli swoje Andrzejki

Andrzejki dla seniorów w Konarzewie

Seniorzy z powiatu poznańskiego mieli swoje Andrzejki. – Ta impreza to strzał w dziesiątkę – zapewniała Irena Skrzypczak, przewodnicząca Powiatowej Rady Seniorów.

To właśnie ta Rada była inicjatorem cyklicznych spotkań seniorów, które odbywają się w sali widowiskowej Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalnego w Konarzewie. W tym roku bawiło się tam ponad sto osób z gmin powiatu poznańskiego. – I to bawiło się świetnie, bo też seniorzy, jak mało kto, potrafią zaszaleć na parkiecie. A tańców podczas Andrzejek zabraknąć nie mogło. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że osoby starsze mogą spędzić czas w większym gronie. Wtedy łatwiej poznać swoje talenty i zdolności. A i tych seniorom nie brakuje – podkreślała Irena Skrzypczak.

– Te imprezy weszły już do powiatowej tradycji. Kojarzą się z dobrą zabawą, miłym towarzystwem i fajną muzyką. W tym roku dodatkowo każdy mógł też wykonać badania profilaktyczne, w tym przypadku na osteoporozę – stwierdził Maciej Matuszewski dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Dodajmy, że w Konarzewie pojawił się również iluzjonista, nie zabrakło także wróżb… – Zabawa i atrakcje są ważne, ale ta impreza organizowana jest również po to, aby seniorzy mogli wyjść z domu i spędzić ze sobą czas. By mogli porozmawiać o interesujących ich sprawach i wymienić się swoimi doświadczeniami – podsumowała Anna Czerniak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Zdjęcia: Mikołaj Drygas

Opublikowano: 25 listopada 2023