MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Sezon mölkky już otwarty

puszczyki na mistrzostwach europy

Sezon mölkky można uznać za otwarty. – Gramy już od pewnego czasu, ale do tej pory były to tylko turnieje halowe. Lada dzień to się jednak zmieni. W tym roku czeka nas kilka bardzo ciekawych imprez – zapewnia Tomasz Skoracki z grupy Mölkky Puszczykowo, czołowego ośrodka tej dyscypliny sportu w naszym kraju.

Zawodniczki i zawodnicy z Puszczykowa w ubiegłym sezonie byli wręcz nie do zatrzymania. Prawdziwą furorę zrobiła Anna Kołeczek-Szyszło, która została mistrzynią Polski oraz triumfowała w cyklu Grand Prix. – Bardziej byłam skupiona na tej drugiej rywalizacji, która składała się z pięciu turniejów i wymagała zachowania odpowiedniej formy na dłuższym dystansie. Mistrzostwa Polski były taką wisienką na torcie. Tym bardziej, że w finale grałam ze swoim… synem, który na co dzień mieszka w Warszawie i broni barw tamtejszego klubu – mówi najlepsza zawodniczka poprzedniego sezonu.

Trzecie miejsce we wspomnianych mistrzostwach zajął inny gracz z Puszczykowa, Miron Skołuda, dla którego ubiegły rok także był bardzo udany, bo do brązu w krajowych rozgrywkach dołożył jeszcze triumf w prestiżowym turnieju Asów, gromadzącym najlepszych z najlepszych w tej dyscyplinie sportu. Te zawody odbyły się zresztą w Puszczykowie, które wyrastają na stolicę mölkky w Polsce. Gracze z powiatu poznańskiego reprezentują również nasz kraj na imprezach międzynarodowych. – Na początku marca wzięliśmy udział w halowych mistrzostwach Europy, które odbyły się we francuskiej miejscowości Saint Amand Les Eux – opowiada T. Skoracki.

„Puszczyki” zajęły tam szesnaste miejsce w gronie 96 ekip ze Starego Kontynentu. – Przed turniejem brałbym je w ciemno, ale po wyrównanym meczu o awans do dalszych gier, w którym wydarzyło się niemal wszystko – aut przy wyniku 2:2 oraz nietrafione rozbicie przeciwników, lekki niedosyt pozostał. Sama impreza była jednak bardzo udana – dodaje. Sporo działo się również w Puszczykowie, gdzie zorganizowano kolejny turniej z okazji Dnia Kobiet. – Tak jak w latach ubiegłych cieszył się on dużym zainteresowaniem ze strony pań, bo tylko one mogły wziąć w nim udział. Przyjechały do nas zawodniczki z Bojanowa, Gdańska, Tczewa, Warszawy, Wilczej Góry – wylicza T. Skoracki.

Najwięcej grających było jednak z powiatu poznańskiego i samego Puszczykowa. W sumie do walki przystąpiły 32 zawodniczki. Wygrała, co nie było żadną niespodzianką, wspomniana już A. Kołeczek-Szyszło, która w finale po zaciętym pojedynku pokonała Olenę Domagałę. Dla mistrzyni Polski był to drugi triumf w z rzędu w tej imprezie. Turniej z okazji Dnia Kobiet odbył się w Centrum Tenisowym Angie, ale kolejne zawody zaplanowano już na placu do mölkky. – W sobotę, 13 kwietnia organizujemy zawody dla samorządowców oraz mieszkańców Puszczykowa. Gramy na naszym specjalnym boisku przy ul. Kościelnej – zaprasza organizator imprezy z grupy Mölkky Puszczykowo.

W tym miejscu miłośnicy tej pochodzącej z Finlandii gry spotykają się zresztą cyklicznie. – Treningi mamy w każdą środę o godz. 16.00. Wszystkich chętnych zapraszamy – dodaje. A grać warto, i to w każdym wieku. – Do spróbowania swoich sił w mölkky namawiam każdego, ponieważ jest to kapitalna forma spędzania wolnego czasu. Przyjemność z gry jest wielka, i to rywalizując na każdym poziomie, zarówno tym sportowym, jak i tylko towarzyskim – mówi A. Kołeczek-Szyszło, która regularne treningi rozpoczęła rok przed wywalczeniem tytułu mistrza Polski! – Jestem doskonałym przykładem na to, że w krótkim okresie czasu można wypracować wysoką formę – podkreśla zawodniczka.

puszczyki na mistrzostwach europy“Puszczyki” na halowych mistrzostwach Europy we Francji

najlepsze zawodniczki turnieju z okazji Dnia KobietNajlepsze zawodniczki turnieju z okazji Dnia Kobiet (fot. Mollky Puszczykowo)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 kwietnia 2024