MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Siewca Roku dla harcerzy

siewca roku w luboniu

W Luboniu odbyła się uroczysta gala rozdania nagród “Siewca Roku 2023″. To szczególne wydarzenie, podczas którego przyznawane są medale „Zasłużony dla Miasta Luboń”, odznaczenia „Honorowego Obywatela Miasta Luboń” oraz prezentowane są sylwetki osób nominowanych do tytułu „Siewca Roku”. Do tego tytułu mieszkańcy miasta zgłaszają osoby, które w ich ocenie miały w danym roku istotny wpływ na życie kulturalne, popularyzację sportu, rozwój potencjału gospodarczego czy aktywizację społeczności lokalnych w Luboniu. W części artystycznej wieczoru, w wyjątkowym repertuarze wystąpił Andrzej Piaseczny z zespołem, którzy sprawili, że ten wieczór dla wszystkich gości stał się tym jednym z wyjątkowych. 

Galę rozpoczął jednak występ laureatki Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza w Luboniu 2023 – Natalii Skowron, która zaprezentowała się w utworze pt. „Bal wszystkich świętych” przy akompaniamencie Jacka Skworońskiego. Zaraz potem wręczono wspomniane medale oraz odznakę. To drugie wyróżnienie otrzymał Jean Luc Duflou, społecznik i propagator idei integracji europejskiej. Statuetkę „Siewcy Roku 2023”, kapituła składająca się z laureata poprzedniej edycji konkursu oraz przedstawicieli władz miasta, przyznała natomiast Związkowi Harcerstwa Polskiego – Szczep Żabikowo oraz Szczep Luboń-Lasek.

– Organizacja poprzez swoją działalność ma ogromny wpływ na wychowanie i życie młodych ludzi. Aktualnie Harcerstwo w Luboniu liczy łącznie ok. 300 osób. Organizacja harcerska organizuje cotygodniowe, cieszące się dużym zainteresowaniem zbiórki. W 2023 roku zorganizowała także wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży. Oprócz wypoczynku letniego harcerze stale uczestniczą w wydarzeniach patriotycznych organizowanych na terenie Miasta Luboń. Kadra ZHP w 2023 roku organizowała także po raz kolejny największy biwak drużyn harcerskich w powiecie poznańskim Jamboree w Luboniu oraz największy rajd dla gromad w powiecie poznańskim Jambo w Luboniu – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Źródło: Urząd Miasta Luboń

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 lutego 2024