Sobota u Wodziczki w Mosinie

Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie, szkoła prowadzona przez powiat poznański, zaprasza 25 marca w godz. 9.00 – 12.00 na „Drzwi Otwarte” – Sobota u Wodziczki. Placówka mieści się w Mosinie przy ul. Topolowej 2.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, szczególnie uczniów i rodziców, którzy chcieliby zobaczyć w jak nowoczesnych warunkach prowadzone jest kształcenie zawodowe (technik logistyk, technik hotelarstwa, zasadnicza szkoła zawodowa, branżowa szkoła I stopnia) oraz wojskowe (liceum ogólnokształcące – klasa wojskowa). Będzie można także zobaczyć nowoczesny internat, którym dysponuje Zespół Szkół.

Gościem specjalnym będzie Kajetan Broniewski, medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w wioślarstwie, który poprowadzi dla chętnych zajęcia na trenażerach w sali gimnastycznej, a także podzieli się z uczestnikami spotkania wspomnieniami z przebiegu kariery sportowej.

W trakcie „Drzwi Otwartych” będzie możliwość zwiedzenia wszystkich sal lekcyjnych, zapoznania się z ofertą edukacyjną, wychowawczą, porozmawiania z kadrą zarządzającą, nauczycielami i uczniami szkoły. Zaprezentowane zostaną także projekty edukacyjne, dofinansowywane przez Europejski Fundusz Społeczny, które będą realizowane w najbliższych latach w szkole.

Tekst i zdjęcia: Paweł Zawieja

Opublikowano: 22 marca 2017