Solaris dostarczy autobusy do Włoch

onet, 19 stycznia 2016

Firma Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa wygrała przetarg na dostawę 300 autobusów do przedsiębiorstwa komunikacyjnego Cotral z siedzibą w Rzymie. Jest to drugi tak wielki kontrakt w historii przedsiębiorstwa, a jego wartość wynosi blisko 110 milionów euro.

W ramach umowy Solaris wyprodukuje w sumie 300 autobusów, które będą jeździć po ulicach Włoch. Pierwsze 122 pojazdów polski producent dostarczy jeszcze w tym roku. Oprócz sprzedaży transakcja obejmuje także 10-letnie serwisowanie pojazdów.

12-metrowe InterUrbino będą obsługiwały linie regionalne obszaru administracyjnego regionu Lacjum, położonego w środkowej części Półwyspu Apenińskiego. Źródłem napędu w międzymiastowych Solarisach będą silniki DAF MX-11 o mocy 240 kW, spełniające restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6 – wyjaśnia Mateusz Figaszewski, rzecznik spółki Solaris Bus & Coach.

Jest to drugi tak rekordowy kontakt Solarisa. W 20-letniej historii firma z Bolechowa wyprodukowała ponad 13 tysięcy pojazdów, które jeżdżą w ponad 600 miastach w 30 krajach na całym świecie.

Opublikowano: 20 stycznia 2016