Sołtysi obchodzą swoje święto (07.03.2024)

eska logo

Sołtysi rozwiązują spory, bronią interesów mieszkańców i zarządzają wiejskimi inwestycjami, a wszystko to łączą z pracą. To funkcja ciężka, momentami niewdzięczna, ale dająca ogromną satysfakcję mówili nam sami sołtysi. Na co dzień pracują, prowadzą firmy czy gospodarstwa, a w wolnym czasie bronią interesów mieszkańców i zarządzają inwestycjami w swoich wsiach. Sołtysi, bo o nich mowa obchodzą swoje święto i zgodnie podkreślają, że to funkcja trudna, ale daje satysfakcję.

– Fajne jest to, jak ludzie doceniają, że coś się zmieniło, że jest lepiej, to jest przede wszystkim motywator do działania. – Sąsiedzi mnie zmusili, bo i tak zawsze działaliśmy wspólnie dla mieszkańców i nie żałuję tych lat. – Ciężko, między młotem a kowadłem tak naprawdę, między urzędnikami a mieszkańcami, to jest ciągła walka. Są rzeczy, które się opłaca i które warto, to akurat warto – mówili sołtysi z gminy Pobiedziska. W powiecie poznańskim jest około 240 sołtysów. Ich wynagrodzenie ustalają rady poszczególnych gmin, zwykle mogą oni liczyć na kilkaset złotych diety miesięcznie.

Radio Eska

Opublikowano: 12 marca 2024