MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< październik 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Sportowa inauguracja

szkolne biegi przełajowe

W Krośnie koło Mosiny odbyły się mistrzostwa w biegach sztafetowych w ramach XXIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Poznańskiego. Była to zresztą inauguracja tej edycji Igrzysk. W tej poprzedniej – niestety – nie wszystko udało się zrealizować. – Miniony rok był naznaczony i zdeterminowany pandemią. Młodzież szkolna uczyła się przede wszystkim zdalnie. Bardzo mało było zajęć stacjonarnych i to też odbiło się na zawodach sportowych, których również było zdecydowanie mniej niż w latach poprzednich – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Na szczęście, tegoroczna inauguracja odbyła się zgodnie z planem. W Krośnie rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych. – W zawodach wystartowało 375 dziewcząt oraz chłopców – informuje Paweł Gulcz, koordynator sportu szkolnego w powiecie poznańskim. W Igrzyskach Dzieci, w których rywalizują najmłodsi uczniowie, najlepsze okazały się dziewczęta ze SP w Kamionkach oraz chłopcy ze SP w Rokietnicy. Starsi koledzy tych ostatnich triumfowali także w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Wśród dziewczyn, w tej samej grupie wiekowej, najszybsze były uczennice SP nr 1 w Mosinie. W Licealiadzie z kolei, zarówno wśród dziewczyn, jak i chłopców, na najwyższym stopniu podium stanęli reprezentanci LO w Puszczykowie. Trzy najlepsze ekipy w każdej kategorii wiekowej nie tylko otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy, ale też zapewniły sobie awans do rywalizacji wojewódzkiej. Realizatorem Igrzysk ze środków finansowych powiatu poznańskiego jest po raz kolejny Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”.

Zdjęcia” Powiatowa17.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 października 2021