MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Sportowe typy starosty

– Sportowy rok 2017 w Wielkopolsce należał do żużlowców Fogo Unii Leszno i to na nich stawiam w plebiscycie na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski, organizowanego od lat przez “Głos Wielkopolski” – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.

Tegoroczny plebiscyt ma dwóch faworytów. Są nimi kapitan oraz menedżer leszczyńskich Byków, czyli Piotr Pawlicki oraz Piotr Baron. – Nie jest to niespodzianka, ponieważ Fogo Unia w świetnym stylu sięgnęła po tytuł drużynowego mistrza Polski. Poza tym czarny sport cały czas cieszy się ogromną popularnością wśród kibiców. Nie będę zatem zdziwiony, jak podczas Balu Sportowca żużlowcy zgarną pełną pulę – uważa Jan Grabkowski.

W powiecie poznańskim nie ma klubu żużlowego, ale jego mieszkańcy także odnoszą w tym sporcie sukcesy. Wojtek i Jacek Fajferowie z Borkowic w gminie Mosina sięgnęli przecież po tytuł mistrzów Polski par w mini żużlu. Ten pierwszy jest też srebrnym medalistą indywidualnie. Obaj reprezentują barwy klubu z Wawrowa. – To pokazuje, że i u nas nie brakuje talentów. Może za jakiś czas to oni będą wygrywać plebiscyt „Głosu Wielkopolskiego” – dodaje starosta.

Kończący się rok był zresztą udany dla sportowców z powiatu poznańskiego. – Największe sukcesy jak zwykle święcili kolarze UKS Jedynki Mróz Colnago Kórnik z Nikol Płosaj na czele. Bardzo dobrze radzą sobie również kolarze Tarnovii Tarnowo Podgórne. W dziesiątce najlepszych sportowców Wielkopolski pewnie jak zwykle nie zabraknie mieszkającego w Buku motorowodniaka Henryka Synorackiego. Ja w każdym razie na niego głosuję – twierdzi Jan Grabkowski.

Wśród trenerów starosta poznański stawia na wspomnianego już Piotra Barona z Fogo Unii. – Chciałbym jednak także wspomnieć o Robercie Taciaku z Jedynki Kórnik oraz Piotrze Brońskim z Tarnovii, którzy wykonują kapitalną pracę. Warto też zwrócić uwagę na coraz lepsze wyniki tenisistów stołowych LKTS Luveny Luboń – dodaje Jan Grabkowski. Wyniki plebiscytu poznamy 2 lutego na Wielkim Balu Sportowca, który odbędzie się w poznańskim hotelu IBB Andersia.

Typy Jana Grabkowskiego
1. Piotr Pawlicki (żużel, Fogo Unia Leszno)
2. Magda Linette (tenis, AZS Poznań)
3. Nikol Płosaj (kolarstwo, UKS Jedynka Mróz Colnago Kórnik)
4. Maciej Makuszewski (piłka nożna, Lech Poznań)
5. Monika Michalik (zapasy, Grunwald Poznań)
6. Henryk Synoracki (sport motorowodny, PKM LOK Poznań)
7. Kacper Majchrzak (pływanie, Warta Poznań)
8. Patrycja Wyciszkiewicz (lekka atletyka, AZS Poznań)
9. Przemysław Waściński (lekka atletyka, Kadet Rawicz)
10. Aleksandra Kowalczuk (taekwondo, AZS Poznań)
trener: Piotr Baron (żużel, Fogo Unia Leszno).

Jan Grabkowski i Nikol Płosaj

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 20 grudnia 2017