MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Sportowe Życie

Lista audycji Sportowe Życie emitowanych na falach Radia Merkury:

 

Sportowe życie – 23 grudnia 2016

Na ostatniej prostej przed świętami zachęcamy do sportowo-rekreacyjnej aktywności. W magazynie m.in. relacja z mikołajkowego spotkania z olimpijczykami, zaproszenie na Bieg Sylwestrowy, spotkanie z korfballem oraz medalistka z Rio de Janeiro – Marta Walczykiewicz zachęca do uprawiania sportu!

 

Sportowe życie – 16 grudnia 2016

W kolejnej audycji odwiedzimy Kotwicę Kórnik na jubileuszu 90 – lecia istnienia, porozmawiamy o modzie na kręgle w Tarnowie Podgórnym, cukrzykach uprawiających sport oraz podsumujemy Mudnessrun na poznańskiej Malcie. Zawitamy również do klubu UKS Swarek w Swarzędzu, gdzie młodzi zawodnicy trenują i rozgrywają mecze w minihokeju na trawie.

 

Sportowe życie – 9 grudnia 2016

Tym razem w magazynie opowiemy o bieganiu na miękkiej nawierzchni (biegi przełajowe), spotkamy się z kolarką z Tarnowa Podgórnego, porozmawiamy o skutecznej formie samoobrony a także zaprosimy na amatorskie zawody jeździeckie.

 

Sportowe życie – 2 grudnia 2016

W kolejnym wydaniu magazynu odwiedzimy Centrum Tenisowe Angelique Kerber w Puszczykowie oraz usłyszymy Magdę Linette zachęcającą do gry w tenisa, podsumujemy Pierwszy Krok Wioślarski na terenie powiatu poznańskiego z finałem który odbył się w hotelu Sheraton. Porozmawiamy również o Grand Prix Wielkopolski w półmaratonach oraz nurkowaniu z klubem LOK Delfin.

 

Sportowe życie – 25 listopada 2016

W audycji: 1. Pierwszy krok wioseł w Rokietnicy 2.Konferencja trenerów futbolu w Luboniu 3.Jak mogą uprawiać sport studenci? 4. Zachęta do uprawiania zapasów.

 

Sportowe życie – 18 listopada 2016

W kolejnym wydaniu naszego magazynu m.in. podsumowujemy jubileuszowy cykl imprez “Biegaj z Opel Szpot” oraz zachęcamy do spróbowania swoich sił w piłce wodnej. Ponadto do sportowej aktywności namawiać będzie były piłkarz Lecha Poznań i reprezentacji Polski, a obecnie prezes WZPN – Paweł Wojtala. Zaprosimy także do kibicowania naszym najlepszym pływakom podczas zawodów prestiżowego Cyklu Grand Prix Polski.

 

Sportowe życie – 11 listopada 2016

Medal-miecz Biegu Niepodległości w Poznaniu, biegają też w Luboniu, czy sportowcy amatorzy też biorą doping – mówi prof. Jerzy Smorawiński, szef komisji do zwalczania dopingu w sporcie, co to jest mini-siatkówka?, koszykówka dla najmłodszych w powiecie poznańskim.

 

Sportowe życie – 4 listopada 2016

W pierwszym listopadowym magazynie “Sportowe życie” sporo o imprezach biegowych, które w najbliższym czasie odbędą się w okolicy Poznania oraz wizyta na cross duathlonie w Dopiewe. Dowiemy się też, jak wygląda szkolenie młodych zapaśników w Plewiskach, kto kiedyś grał i kto już niedługo zagra w piłkę na poznańskim Piątkowie oraz zatęsknimy za latem, poznając efektowną wodną dyscyplinę sportu.

 

Sportowe życie – 28 października 2016

O ultramaratonach ze zwycięzcą Spartathlonu na 246 km w 2016-Andrzejem Radzikowskim; o kolarstwie w Kórniku z trenerem Robertem Taciakiem, talent z Tarnowa Podgórnego; mistrzyni olimpijska Natalia Madaj zachęca do wiosłowania.

 

Sportowe życie – 21 października 2016

Piłka nożna halowa w Swarzędzu, bieg nad Rusałką, skoki na trampolinie.

Redaktor: Ziemowit Maląg
Opublikowano: 6 grudnia 2016

Zaktualizowano:
16 marca 2017