MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Maj 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Kultura w powiecie - skrót z WIK

Spotkanie autorskie

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza 23 marca, o godz. 19.00 na spotkanie autorskie z Justyną Bargielską i Iwoną Chmielewską. “Obie”, to książka powstała w wyniku spotkania dwóch znakomitych i wyjątkowych autorek, poetki Justyny Bargielskiej i twórczyni książek obrazowych Iwony Chmielewskiej. To niezwykła opowieść o różnych obliczach macierzyństwa, często przemilczanych i pomijanych. Opowieść o szczęściu i lękach bycia matką, kalejdoskopie emocji, o tajemnicy „dawania życia”, rozstawaniu się z dzieckiem, o uśmiechu przez łzy.

To książka pełna symboli, która nie tylko prowokuje do zadawania wielu pytań, ale także pozwala za każdym razem odnajdywać w niej nowe znaczenia. Rzadko zdarza się, że w rezultacie współpracy autorek o tak niezależnych osobowościach, powstaje dzieło skomponowane w sposób pozwalający na doskonałe współbrzmienie dwóch głosów. W “Obu” żaden z nich nie staje się dominujący. Tekst Bargielskiej przeobraża się niepostrzeżenie w wizualną historię Chmielewskiej, wypełnioną charakterystycznym dla jej języka światem motywów i zaskakujących połączeń. Wybitnie piękny picturebook zdecydowanie dla dorosłych!

Justyna Bargielska, to poetka, prozaiczka, laureatka m.in. Nagrody Literackiej Gdynia (dwukrotnie) i Konkursu Literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek (2010). Nominowana m.in. do Warszawskiej Nagrody Literackiej, Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, Paszportu „Polityki”, Silesiusa, Gryfii oraz nagrody Nike (trzykrotnie). W Teatrze Witkacego w Zakopanem miał premierę jej monodram “Clarissima”, a w Teatrze Dramatycznym w Warszawie dramat “Moja pierwsza śmierć w Wenecji”.

Iwona Chmielewska, to z kolei ilustratorka i twórczyni wydawanych na całym świecie autorskich picturebook. Jej książki publikowane były w Korei Południowej, Japonii, Hiszpanii, Francji czy Niemczech. Laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. Złotego Jabłka na Biennale Ilustracji w Bratysławie i dwukrotnie Bologna Ragazzi Award (2011, 2013). Za książki “Pamiętnik Blumki” (2011) oraz “abc.de” (2015) nominowana do nagrody Deutsche Jugendliteraturpreis. Ostatnio nominowana do Nagrody Hansa Christiana Andersena – najbardziej prestiżowego na świecie wyróżnienia dla twórców literatury dziecięcej.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie oraz w filiach bibliotecznych w Chludowie i Złotnikach.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 21 marca 2018