MenuMenu główne
Powiat Poznański
Mapa powiatu


<< maj 2025 >>
pwścpsn
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Spotkanie Noworoczne

Uczestnicy spotkania noworocznego starosty poznańskiego

– Trudno mi z perspektywy tych wszystkich lat patrzeć na powiat inaczej, niż sercem. Na powiat, który – co tu dużo ukrywać – jest moją pasją. Mam nadzieję, że cały czas zarażam nią najbliższych współpracowników, którzy dzielnie mi towarzyszą – mówił starosta poznański, Jan Grabkowski, podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego, które w piątkowy wieczór odbyło się w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Przybyli na nie m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, ludzie polityki, nauki, duchowieństwa, kultury, dyplomacji oraz świata finansów i biznesu.

Starosta podsumował to, co za nami, a także mówił o przyszłości. Tej bliższej i dalszej. – Marzeń i niekończących się wizji mamy w powiecie bez liku. Ale nie tylko marzymy. Działamy, od 20 lat ani na chwilę nie zwalniając tempa. Do tego samorządowego maratonu zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Zarówno młodszych, jak i nieco starszych. Dlaczego warto iść z nami pod rękę? Bo od dawna usunęliśmy ze swojego słownika słowo „problem” i zamieniliśmy je na „wyzwanie”! – zapewnił Jan Grabkowski, zapowiadając oddanie do użytku jednego z najnowocześniejszych bloków operacyjnych, który powstaje w szpitalu w Puszczykowie. Starosta wspomniał także o przebudowie ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy i tunel oraz o rozpoczęciu budowy tunelu w Kobylnicy.

Tradycyjnie już podczas Spotkania Noworocznego odbyła się gala wręczenia Nagrody Starosty Poznańskiego. W kategorii „inicjatywy obywatelskie” statuetka trafiła do Grażyny Manikowskiej-Krawiec, społeczniczki, pomysłodawczyni i współtwórczyni powstałej w Pobiedziskach Spółdzielczej Izby Pamięci. Laureatka jest również organizatorką spotkań historycznych pod nazwą „Ludzie zwyczajni, a jednak nadzwyczajni”, a na co dzień prezesuje Spółdzielni Rolniczo-Handlowej „ROLNIK” w Pobiedziskach.

Nagrodę przyznano również w kategorii „organizacje pozarządowe”. Otrzymało ją Stowarzyszenie ROK-TAR, które od jedenastu lat działa na terenie Rokietnicy i Tarnowa Podgórnego. Założyli je rodzice osób niepełnosprawnych. Dziś może ono pochwalić się nowoczesną siedzibą WTZ-ów z licznymi pracowniami. Prowadzona w warsztatach rehabilitacja społeczna ma na celu rozwijanie czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej podopiecznych.

W kategorii „przedsiębiorczość” laur zdobyła firma MARO z Komornik, producent mebli, który duży nacisk kładzie na odpowiedzialność społeczną. Od kilku lat pomaga organizacjom charytatywnym, ośrodkom pomocy, pobliskim szkołom i przedszkolom. Współpracuje z fundacjami, wspiera wychowanków domów dziecka oraz lokalne inicjatywy społeczne, kulturalne i sportowe.

Zdjęcia: Jakub Kaczmarczyk

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 10 stycznia 2020