Sprzęt strażacki przekazany OSP (12.09.2020)

portal samorządowy

Węże i pompy strażackie warte 100 tys. zł przekazał w sobotę starosta poznański strażakom ochotnikom z terenu powiatu. W czasie spotkania wręczono także nagrody w konkursach na strażaka i dzielnicowego roku powiatu poznańskiego.

W czasie sobotniego spotkania ze strażakami w podpoznańskim Bolechowie starosta poznański Jan Grabkowski podkreślił, że choć wspieranie bezpieczeństwa nie jest zadaniem własnym powiatu, to od 2000 r. z budżetu samorządu przeznaczono na ten cel 25 mln zł.

“Tylko w tym roku zaplanowaliśmy wydać kolejne 3 mln zł. Dofinansowujemy zakup sprzętu specjalistycznego, radiowozów czy nagród konkursowych. Wspieramy też modernizację i rozbudowę komisariatów, jednostek ratowniczo-gaśniczych, w tym JRG nr 6 w Krzesinach czy JRG nr 8 w Bolechowie” – wyliczył starosta.

Portal Samorządowy

Opublikowano: 13 września 2020