MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lut 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Srebrni juniorzy Swarka

juniorzy Swarka

Juniorzy UKS SP5 Swarka Swarzędz zdobyli srebrne medale halowych mistrzostw Polski w hokeju na trawie. W meczu finałowym młodzi laskarze z powiatu poznańskiego minimalnie, bo 1:2 przegrali z LKS Gąsawa. – Mieliśmy swoje szanse w tym spotkaniu, ale niestety tym razem byliśmy mniej skuteczni niż zwykle. Trudno, czasem w sporcie tak bywa… Co nie zmienia faktu, że cały sezon w wykonaniu naszych juniorów był znakomity! Brawo i pracujemy dalej, bo chcemy grać jeszcze lepiej – czytamy na stronie Swarka.

Kapitalnie w rywalizacji o medale mistrzostw Polski radzą sobie również juniorki klubu ze Swarzędza. One w minione weekend grały w półfinale tych rozgrywek i pewnie, 3:0 pokonały AZS Politechnikę Poznańską. Finałowym rywalem dziewczyn, tak jak w przypadku ich rówieśników, będzie LKS Gąsawa, która w drugim półfinale pokonała 4:3 UKS Orient II Łozina. Przypomnijmy tez, że nie tak dawno po złoto mistrzostw Polski sięgnęły juniorki młodsze Swarka…

W miniony weekend zakończyły się również eliminacje halowych mistrzostw młodzików. I w tym przypadku mamy znakomite wiadomości dla kibiców, bo w ostatnim turnieju, który odbył się w Gnieźnie chłopcy wygrali dwa spotkania i zakończyli tę fazę rozgrywek na pierwszym miejscu w tabeli. Dziewczyny, które również biorą udział w tej rywalizacji zaliczyły niespodziewaną porażkę ze Stellą Gniezno i zajęły trzecie miejsce w tabeli. Oba zespoły ze Swarzędza zagrają w turnieju finałowym halowych mistrzostw Wielkopolski młodzików, który odbędzie się 6 marca w Poznaniu.

juniorzy SwarkaJuniorzy Swarka zostali wicemistrzami Polski…

juniorki swarka…a juniorki ze Swarzędza właśnie do tego finału awansowały (fot. Swarek Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 22 lutego 2021