Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Srebro dla Płosaj i drużyny

Na welodromie w podparyskiej miejscowości Saint-Quentin-en-Yvelines odbywają się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Znakomicie w tych zawodach spisują się reprezentanci Polski, w tym także byłe i obecne zawodniczki UKS Jedynki Limaro Kórnik.

Drużyna kobiet w wyścigu na dochodzenie wywalczyła bowiem srebrny medal. Polki rywalizację rozpoczęły od wygranego wyścigu eliminacyjnego z Brytyjkami, w którym uzyskały czas 4:26.119, bijąc przy okazji rekord Polski. To zwycięstwo i ten wynik dało biało-czerwonym awans do finału.

W nim Polki uległy Włoszkom i tym samym zostały wicemistrzyniami Starego Kontynentu. Nasza drużyna jechała w składzie Nikol Płosaj, Katarzyna Pawłowska, Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak i Daria Pikulik. 20-letnia Nikol Płosaj jest zawodniczką UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Swego czasu barwy tego klubu reprezentowała także Katarzyna Pawłowska. Była mistrzyni świata w kolarstwie torowym obecnie jest już jednak zawodniczką holenderskiej grupy Boels Dolmans, a na mistrzostwach Europy sięgnęła także po brązowy medal w wyścigu punktowym.

Największy sukces odnieśli sprinterzy: Maciej Bielecki, Mateusz Lipa i Bartosz Rudyk, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy. Polacy w wyścigu finałowym pokonali Brytyjczyków. W decydującym starcie nasi kolarze uzyskali świetny czas 43,211.

Zdjęcia: PZkol.