Srebro i brąz dla Swarka

hokeiści na trawie swarka swarzędz

W Poznaniu odbyły się turnieje finałowe halowych mistrzostw Polski juniorek i juniorów młodszych w hokeju na trawie. Zarówno wśród dziewczyn, jak i chłopców bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły UKS SP 5 Swarka Swarzędz. Nie była to zresztą żadna niespodzianka, bo ten klub od kilku już lat może być stawiany jako wzór, jeśli chodzi o pracę z młodzieżą.

Dziewczyny po rozgromieniu 10:0 UKS Orlęta Sosnowiec awansowały do finału, w którym po dramatycznym pojedynku uległy 8:9 AZS Politechnice Poznańskiej. Tym samym juniorki młodsze Swarka zakończyły rywalizację ze srebrnym medalem. Krążek z brązowego kruszcu wywalczyli za to juniorzy młodsi, którzy po fazie grupowej, w starciu o trzecie miejsce pokonali 6:2 inną drużynę z powiatu poznańskiego – Lipno Stęszew. Mistrzem kraju została Siemianowiczanka, która dopiero w karnych zagrywkach okazała się lepsza od młodych laskarzy LKS Gąsawa.

hokeistki na trawie swarka swarzędzhokeiści na trawie swarka swarzędzfot. Przemysław Czujewicz (Swarek Facebook)

Opublikowano: 28 lutego 2023