Srebro młodych laskarzy

hokeiści swarka swarzędz

W Siemianowicach Śląskich odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w której wystąpili juniorzy młodsi UKS SP5 Swarka Swarzędz. Młodzi hokeiści na trawie z powiatu poznańskiego spisali się tam znakomicie zdobywając srebrny medal. – Dzięki wsparciu powiatu poznańskiego formę do tego turnieju szlifowaliśmy na obozie w Gąsawie. Będąc tam wzięliśmy też udział w turnieju im. Rafała Nowaka w Rogowie, który był idealnym elementem przygotowań nie tylko ze względu na możliwość gier, ale przede wszystkim na ich wysoki poziom sportowy. Aż cztery z sześciu biorących w nim udział drużyn, to byli finaliści Olimpiady. Wygrana w tej imprezie, jak również znakomita atmosfera w zespole dodały nam otuchy i pozwoliły optymistycznie patrzeć na nadchodzące finały – czytamy na stronie klubu.

W tych finałach juniorzy młodsi Swarka spisali się rewelacyjnie, bo już w pierwszym dniu turnieju pokonali 1:0 Lipno Stęszew oraz 2:0 HKS Siemianowiczankę. Następnego dnia młodzi laskarze ze Swarzędza ograli 4:1 LKS Rogowo, a także musieli uznać wyższość LKS Gąsawy, ulegając rywalom 0:2. W tym momencie stało się jasne, że Swarek w ostatnim dniu imprezy będzie walczył o medal. Nie wiadomo było tylko z jakiego kruszcu. Ostatecznie młodzież z powiatu poznańskiego zremisowała 1:1 z Wartą Poznań i sięgnęła po srebrny medal. – Jedno jest pewne, mamy najlepszych kibiców. Zostawili pracę, obowiązki, przejechali 400 km i dali ogień z trybun – czytamy na stronie Swarka. Złoto zdobyli zawodnicy LKS Rogowa, których wcześniej swarzędzanie dość pewnie pokonali. Brąz przypadł laskarzom z Gąsawy. Drużyna ze Stęszewa zajęła szóste miejsce.