Srebro zdobyte w górach

Julia Przymusińska na podium

Kolarze, po wznowieniu sezonu, nie mają chwili wytchnienia. Przed tygodniem rywalizowano o medale w klasycznych mistrzostwach Polski na szosie, a już w ten weekend, w Wysowej-Zdroju, odbyły się górskie mistrzostwa Polski. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników z powiatu poznańskiego. Najlepiej z nich spisała się Julia Przymusińska z UKS TFP Mróz Jedynka Kórnik, która zajęła drugie miejsce w kategorii juniorek młodszych.

W tej samej kategorii wiekowej, tyle tylko że wśród kolarzy, najlepszy wynik wśród reprezentantów klubu z Kórnika wywalczył Dawid Wika-Czarnowski, który dojechał do mety na 21 pozycji. Bartosz Golec zajął 32. miejsce. W wyścigu elity kobiet honoru Jedynki broniła Jagoda Szabelska, która została sklasyfikowana na 21. miejscu. Bardzo dobrze w Wysowej-Zdroju zaprezentowali się także juniorzy KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Mateusz Kostański zajął bowiem 6. lokatę, a Wojciech Bystrzycki był 9.

Julia Przymusińska na podiumJulia Przymusińska na drugim stopniu podium (fot. UKS Jedynka Kórnik Facebook)

Opublikowano: 30 sierpnia 2020