Starosta i wicestarosta powiatu bez zmian (07.05.2024)

epoznan logo

Jan Grabkowski ponownie został starostą. Tomasz Łubiński również został kolejną kadencję wicestarostą. Do zarządu powiatu dostały się dwie nowe osoby, to Elżbieta Nawrocka i Paweł Jazy, którzy zostali również radnymi powiatowymi. Jak informuje Powiat Poznański, na 29-osobowy skład aż 16 to debiutanci. We wtorek odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji. Radni złożyli ślubowanie. Dokonano wyboru władz powiatu i nastąpiło również prezydium rady powiatu.

– Wszystkim radnym, nie tylko grupie koalicyjnej, obiecuję wsłuchiwanie się w ich głosy. Będę analizował, co możemy wspólnie zrobić, bo będziemy rozwiązywać problemy naszych mieszkańców. Chciałbym, by ta kadencja była dużo lepsza, byśmy umieli ze sobą rozmawiać, a w radzie panował spokój i przeważały merytoryczne rozwiązania – powiedział Jan Grabkowski starosta powiatowy podczas sesji.

epoznan.pl

Opublikowano: 8 maja 2024