Laureat konkursu „Samorządowiec Kadencji” (26.03.2024)

logo codzienny poznań

Jan Grabowski, starosta poznański, został wyróżniony tytułem „Samorządowiec Kadencji” w konkursie organizowanym przez Portal Samorządowy. Nagroda ta stanowi podsumowanie kadencji, w której nie brakowało wyzwań, takich jak m.in. pandemia COVID-19 oraz geopolityczne napięcia związane z agresją Rosji na Ukrainę.

Konkurs „Samorządowiec Kadencji” ma na celu docenienie liderów na wszystkich szczeblach jednostek samorządu terytorialnego, którzy dzięki swojej pracy i zaangażowaniu przyczyniają się do rozwoju swoich wspólnot lokalnych. Obok Jana Grabkowskiego, wyróżnienie to otrzymali również inni przedstawiciele polskiego samorządu: marszałek, trzech starostów, trzech prezydentów miast, pięciu burmistrzów i wójtów, a także dziesięciu radnych.

W odpowiedzi na to zaszczytne wyróżnienie, Jan Grabowski podkreślił znaczenie współpracy i dedykacji swoich współpracowników: To dla mnie zawsze duża radość i satysfakcja, kiedy praca na rzecz powiatu poznańskiego zostaje wyróżniona. Jako „Samorządowiec kadencji” znalazłem się w fantastycznym gronie. Bardzo dziękuję za docenienie i serdecznie gratuluję wszystkim laureatom. A wyróżnienie dedykuję moim współpracownikom.

Rafał Kerger, redaktor naczelny Portalu Samorządowego i pomysłodawca konkursu, podkreślił znaczenie nagrody w kontekście wyzwań, przed którymi stanęli samorządowcy: – Dobiega końca wyjątkowa kadencja samorządowa. Symbolicznie chcieliśmy uhonorować tych, którzy aktywnie działali na rzecz swoich społeczności, mimo trudnych warunków.

Powiat poznański, pod przewodnictwem starosty Grabkowskiego, był wielokrotnie wyróżniany za swoje inicjatywy, zwłaszcza w obszarach rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, wspierania działań na rzecz społeczności gospodarki rynkowej oraz rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu. W przeszłości Jan Grabkowski został również uhonorowany tytułem „Samorządowca 20-lecia”, nagrodą „Filar Samorządu Terytorialnego”, Statuetką Osobowości 30-lecia Wolności RP w kategorii samorząd, a także honorowym tytułem „Starosty 25-lecia 1999-2023” przyznawanym przez Związek Powiatów Polskich.

codziennypoznan.pl

Opublikowano: 29 marca 2024