Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Mar 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Starosta “Osobowością Roku”

Jan Grabkowski został „Wielkopolską Osobowością Roku 2017” w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”! Starosta poznański wygrał w kategorii samorządność i społeczność lokalna, zbierając 9267 głosów. To zdecydowanie najlepszy wynik w całym konkursie, biorąc pod uwagę także pozostałe kategorie, a nagrody wręczono również dla najlepszych w kulturze, biznesie oraz w działalności społecznej i charytatywnej. Oficjalna uroczystość wręczenia nagród odbyła się 13 marca w poznańskim Hotelu „Bazar”. Jan Grabkowski został nominowany za to, że „dzięki jego pracy i zespołu pod jego kierownictwem jesteśmy w czołówce rankingu powiatów w Polsce”. 

– Dziękuje wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Dziękuję także moim współpracownikom, bo sukcesy odnosi się tylko wtedy, gdy ma się wokół siebie mądrych ludzi i można z tej ich mądrości czerpać. Jestem osobą, która myśli pozytywnie i lubię się otaczać właśnie takimi ludźmi. Ludźmi, którzy potrafią pracować, nie są zgryźliwi, kochają życie i innych ludzi – powiedział Jan Grabkowski po odebraniu nagrody.

– Cieszę się, że nasi mieszkańcy zauważają i doceniają to, co robimy w powiecie poznańskim. Takie nagrody, choć nie są celem samym w sobie, to jednak mobilizują do jeszcze cięższej pracy. W swoim działaniu staram się myśleć o przyszłości. Bo nie można patrzeć w kategoriach jednej kadencji. To, co przygotujemy obecnie może być przecież realizowane za kilka lub nawet kilkanaście lat. Bez pomysłu dzisiaj nie ma rozwoju jutro – dodał starosta poznański.

W kategorii kultura zwyciężyła Anna Niedźwiedź, tancerka, choreografka, reżyserka, nominowana za prowadzenie Szkoły Baletowej. W biznesie najlepszy okazał się prezes firmy Modertrans Andrzej Bręczewski, natomiast w kategorii działalność społeczna i charytatywna wygrał Romuald Wycisło, prezes Stowarzyszenia „Daj radość niepełnosprawnym”. “Wielkopolskie Osobowości Roku 2017” wybrano głosami czytelników i internautów.

– Zależało nam na tym, aby nasz plebiscyt był okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania. Chcieliśmy wspólnie docenić ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które działając stają się wzorem do naśladowania dla innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby je odnieść w przyszłości – mówił Adam Pawłowski, redaktor naczelny “Głosu Wielkopolskiego”.

W trakcie uroczystej gali w hotelu Bazar nagrodzono również najlepszych we wszystkich wielkopolskich powiatach. W powiecie poznańskim w kategorii kultura wygrała Agnieszka Łęcka, redaktor naczelna pisma “Sucholeski magazyn mieszkańców gminy”, w biznesie najwięcej głosów zebrał Janusz Gruntkowski, właściciel firmy Gruntkowski, w działalności społecznej i charytatywnej najlepszy był Paweł Kolosza, prezes Klubu HDK PCK Błękitna Kropelka, założyciel grupy wolontariuszy Krwiodawcy Wielkopolska, a w kategorii samorząd i społeczność lokalna, tak jak w całej Wielkopolsce, wygrał Jan Grabkowski.

Jako ciekawostkę można dodać, że w gronie laureatów w innych powiatach byli m.in. Anita Włodarczyk i Maciej Balcar. Mistrzyni świata i złota medalistka olimpijska w rzucie młotem nie miała sobie równych w Rawiczu, a wokalista grupy Dżem zebrał najwięcej głosów w Ostrowie. Podczas uroczystości wręczania nagród zebrani goście mieli okazję posłuchać występu zespołu TREvoci Tenorzy, który wspierał Dariusz Tarczewski.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 13 marca 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum