Starosta otrzymał wotum zaufania (12.06.2024)

logo radio poznań

Podczas dzisiejszej sesji Jan Grabkowski z Platformy Obywatelskiej został poparty przez aklamację. „Za” głosowali między innymi przedstawiciele powiatowej opozycji z Prawa i Sprawiedliwości. – Niektórzy z mojego środowiska stwierdziliby, że to jak ściskanie się Kargula z Pawlakiem, ale my liczymy, że dzięki temu powiat zaakceptuje nasze wnioski do budżetu – powiedział radny PiS, Armin Niewiadomski.

– Nowi radni stwierdzili, że jednak warto współpracować. W poprzednich kadencjach z wyjątkiem jednego roku wszystkie nasze wnioski były odrzucane i nie znalazły się w budżecie. Za rok ocenimy tę współpracę – tłumaczy Niewiadomski. Jan Grabkowski odpowiada, że jest otwarty na wspólne projekty do budżetu, ale nie uważa żeby można było mówić o zawiązaniu koalicji. – Oferujęe spotkania, dyskusje. Mam nadzieję, że będzie inaczej niż w poprzednich latach. Wnioski które były składane dotyczyły wydania milionów na projekty, na które nie mieliśmy jeszcze gotowej dokumentacji i dlatego ich nie akceptowaliśmy – mówi starosta. Jan Grabkowski pełni funkcję starosty od 2002 roku. Pierwszy mandat powiatowego radnego uzyskał w 1998 roku. Wcześniej był radnym i zastępcą wójta gminy Czerwonak.

Radio Poznań

Opublikowano: 13 czerwca 2024