Startuje 19. edycja konkursu Poznański Lider (20.03.2022)

logotyp wyborcza.pl nowe

– W tym roku, ze względu na szalejącą drożyznę, a zwłaszcza na wojnę w Ukrainie, jeszcze trudniej jest prowadzić biznes. Jednak życie toczy się dalej. Od kondycji przedsiębiorstw zależy stan naszej gospodarki czy możliwość pomocy np. uchodźcom – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. Powiat po raz 19. zaprasza firmy z Metropolii Poznań, by wzięły udział w konkursie Poznański Lider Przedsiębiorczości.

Twórcy popularnej aplikacji dla kierowców Yanosik, wynalazcy stetoskopu do kontroli układu oddechowego dzieci , dystrybutor innowacyjnych materiałów budowlanych, pomysłodawcy lokalizatora, agencja reklamy internetowej, a także producent i sprzedawca sushi do sklepów – to tylko wybrani Poznańscy Liderzy Przedsiębiorczości, którzy wystartowali w tym prestiżowym konkursie. W przeciwieństwie do wielu innych tego typu gospodarczych eventów udział jest w tym bezpłatny.

– To była dla nas nie tylko prestiżowa nagroda, ale również ogromny kredyt zaufania. Z perspektywy czasu mogę ocenić, że wykorzystaliśmy tę szansę najlepiej, jak to możliwe. W ciągu ostatnich lat zdobyliśmy szereg nagród, zarówno biznesowych, marketingowych, jak i technologicznych. Otrzymaliśmy również dotację unijną, która ułatwiła nam rozwój i umożliwiła prace nad kolejnymi projektami – przyznaje Piotr Kurowski, prezes firmy Notinote, która jest jednym z ponad 100 laureatów.
Startuje właśnie 19. edycja tego konkursu. Najlepsze firmy w regionie znów mogą zdobyć prestiżowy tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości.

Organizatorem jest powiat poznański. Mogą wziąć w nim udział średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy z terenu Metropolii Poznań – miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem. Startujących znów oceni partner merytoryczny – spółka Grant Thornton Frąckowiak, a pod uwagę będą brane przedsiębiorczość, rzetelność, sukcesy na rynku, działalność społeczna, a także ciekawa oferta firmy.

W ostatnich latach konkurs odbywał się w cieniu pandemii koronawirusa, ale przetrwał. W tym roku znów czasy są niespokojne, ale mimo to starosta zachęca firmy, by wystartowały. – W obecnych czasach niełatwo prowadzić przedsiębiorstwo. Pandemia mocno wpłynęła na kondycję firm. W tym roku, ze względu na szalejącą drożyznę, a zwłaszcza na wojnę w Ukrainie, jeszcze trudniej prowadzić biznes – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Jednak ani pandemia, ani konflikt zbrojny u naszych wschodnich sąsiadów nie stanęły na drodze do organizacji konkursu. Życie toczy się dalej. To od kondycji przedsiębiorstw zależy stan naszej gospodarki czy możliwość pomocy np. uchodźcom. Przedsiębiorców, którzy mimo przeciwności mogą pochwalić się sukcesami, warto wspierać poprzez działania marketingowe czy promocyjne. Lider stwarza w tym względzie szerokie możliwości. Ma już zresztą ustaloną renomę, o czym świadczą liczne pytania ze strony potencjalnych uczestników o jego kolejną edycję – dodaje.

Poza tytułem Lidera na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane m.in. przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny, Poznański Bank Spółdzielczy, Międzynarodowe Targi Poznańskie, firmę Grant Thornton Frąckowiak czy Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 21 marca 2022