Stypendia dla niemal 150 uczniów (29.10.2020)

tvp3 poznań logo

Uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 będą w bieżącym roku otrzymywali 250 zł netto miesięcznie. Powiat poznański przeznaczył na ten cel prawie 300 tys. złotych. Jak tłumaczyła rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Poznaniu Katarzyna Wozińska-Gracz, szkołą, która wyróżniła się pod względem liczby stypendystów jest Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie – stypendia przyznano 37 osobom.

Młodzi ludzie z powiatu poznańskiego, którzy odnoszą sukcesy w sferze naukowej, społecznej, czy kulturalnej mogą liczyć też na specjalne, jednorazowe nagrody. Na ten cel przeznaczono łącznie 30 tys. zł. Uhonorowano 25 uczniów, w tym 8 laureatów konkursów i olimpiad oraz 17 uczniów branżowych szkół I stopnia.

Wicestarosta poznański Tomasz Łubiński podkreślił, że nagrody pieniężne otrzymują także uczniowie szkół branżowych, co jest ewenementem na skalę kraju. – Doceniamy zaangażowanie oraz wysokie wyniki w nauce i działaniach sportowych wszystkich uczniów. Odnoszą oni sukcesy także na arenie międzynarodowej. Osiągnięcia stypendystów pokazują, że nasza młodzież jest zdolna i pracowita. Dowodzą też wysokiego poziomu nauczania w powiatowych placówkach edukacyjnych – dodaje Łubiński.

Ósemka laureatów wyróżniła się w konkursach sportowych o zasięgu międzynarodowym oraz ogólnopolskim. Są wśród nich adepci sztuk walki, jeździectwa czy hokeja. Nagrodę Starosty Poznańskiego w wysokości 5 tys. zł przekazano Fabianowi Podgórskiemu. Uczeń swarzędzkiej „jedynki” może pochwalić się II miejscem w Mistrzostwach Świata w karate shotokan.

TVP 3 Poznań

Opublikowano: 30 października 2020