Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Mar 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Świąteczna Kraina w Deli Parku

Deli Park o tej porze roku tradycyjnie już zamienia się w „Świąteczną Krainę”. – To taka nasza tradycja. Tak jak w poprzednich latach przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek dla odwiedzających. Zwłaszcza tych najmłodszych – zapewnia Krzysztof Nowak, dyrektor Centrum Hotelowo-Konferencyjnego Delicjusz w Trzebawiu. – W tym okresie prawdziwym gospodarzem Deli Parku jest Święty Mikołaj. Każdy, kto do nas przyjedzie może obejrzeć nie tylko jego dom, ale także z nim porozmawiać czy też sobie zrobić wspólne zdjęcie. Przy okazji, w towarzystwie elfów można także napisać list z prośbą o prezenty. Wcześniej proponuję jednak wpisać się do księgi grzecznych dzieci – dodaje.

Atrakcji w Deli Parku jest znacznie więcej. – Jak zwykle cały park został oświetlony milionami lampek. Są także węże ledowe i różnego rodzaju iluminacje świetlne, tworzące bałwanki, renifery czy też choinki. Wielkim powodzeniem cieszy się również laserowy pokaz bajek. Prowadzimy ponadto warsztaty dla dzieci. Maluchy mogą na nich przygotowywać oryginalne ozdoby świąteczne, ozdabiać pyszne pierniczki, tworzyć niepowtarzalne kartki świąteczne czy też uczyć się artystycznego dekorowania choinki – mówi Krzysztof Nowak.

Jak zatem widać, w Deli Parku, który w tym roku uzyskał tytuł Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego, nikt nudzić się nie będzie. – Zadbaliśmy zarówno o naszych najmłodszych gości, jak i o tych nieco starszych. Do każdego sprzedanego biletu serwujemy rozgrzewający poczęstunek, herbatę lub grzańca. Czynna jest również cała gastronomia – dodaje dyrektor. Ta Świąteczna Kraina będzie czynna do końca stycznia. Deli Park warto jednak odwiedzić o każdej porze roku.

– Atrakcje w naszym parku zostały podzielone na trzy sektory tematyczne – zapewnia Krzysztof Nowak. Sektor pierwszy to ogrody świata i miniatury najbardziej znanych budowli. Teren ten obsadzony jest różnorodną roślinnością w zależności od typu ogrodu. W sektorze drugim prezentowane są różne gatunki zwierząt. Jest też ekspozycja wielkich modeli owadów, zagrożonych wyginięciem. Znajdują się tutaj również modele ssaków żyjących w epoce lodowcowej.

Sektor trzeci to Podniebna Eko-Wioska. Dzięki drewnianym i linowym konstrukcjom umieszczonym na kilku poziomach, zwiedzający mają okazję poznać poszczególne partie lasu od podszycia po koronę drzew oraz wirtualnie przenieść się do wnętrza drzew i ziemi. – Ideą przewodnią Deli Parku była i jest nauka o przyrodzie i świecie poprzez zabawę. Kładziemy nacisk nie tylko na mądrą rozrywkę, ale też na poszanowanie przyrody – kończy dyrektor Centrum Hotelowo-Konferencyjnego Delicjusz.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 22 grudnia 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum