MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< wrz. 2021 >>
pon.wt.śr.czwpt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Świetna gra u progu sezonu

tenisiści stołowi z lubonia

Młodzi tenisiści stołowi LKTS Luveny Luboń w miniony weekend grali w turniejach z cyklu Grand Prix Wielkopolski. I wypadli w nich znakomicie. W Czempiniu rywalizowali juniorzy. – W imprezie startowało ośmiu naszych reprezentantów, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Złoty medal wywalczyła Ola Nowak, a srebrne medale zdobyli Zuzanna Sułek i Kamil Kostyk. Dodajmy, że ten drugi startuje w tej kategorii wiekowej dopiero pierwszy sezon. Dobrze wypadli także Natalia Piechota oraz Damian Pyśk, którzy zostali sklasyfikowani odpowiednio na piątym i siódmym miejscu – relacjonuje trener Piotr Ciszak. 

W Czempiniu wystąpili także najmłodsi wychowankowie klubu z powiatu poznańskiego. – Świetnie zaprezentowała się zwłaszcza Natasza Adamczyk, zajmując wysoką, dziewiątą lokatę. A musiała rywalizować z nawet o siedem lat starszymi przeciwniczkami. W turnieju startowali także nasi kadeci. Trzynasty był Kacper Zrol, a Paweł Gniza zajął 21 miejsce – dodaje szkoleniowiec. Dzięki wygranej w Grand Prix Wielkopolski Ola Nowak zapewniła sobie start w zawodach ogólnopolskich w Nowym Dworze Mazowieckim. Na ten turniej pojadą również Julia Gładysz i Wiktoria Serafin.

tenisiści stołowi z lubonia

Wspomniana już Natasza Adamczyk dzień wcześniej rywalizowała w turnieju o Grand Prix Wielkopolski młodziczek, który odbył się w Poznaniu. I nie miała tam sobie równych. Pierwsze miejsce w tych zawodach wywalczył również jej kolega klubowy, Bartosz Sułek. – Te sukcesy naszych wychowanków bardzo cieszą, bo już za dwa tygodnie czeka ich udział w zawodach ogólnopolskich w Gliwicach – mówi trener Piotr Ciszak. – W turnieju debiutowali też kolejni nasi gracze. Ignacy Pluskota i Oskar Drapiewski zajęli odpowiednio 25 i 28 miejsce. Zawody w Poznaniu rozegrane zostały w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego – dodaje.

tenisiści stołowi z luboniafot. 2x LKTS Luvena Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 7 września 2021