Świetne zakończenie sezonu

biegacze juvenii puszczykowo

Bardzo dobre wieści napłynęły z Olesna, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. A wszystko to za sprawą reprezentantów MKS Juvenii Puszczykowo, którzy zaprezentowali się na tych zawodach z bardzo dobrej strony. Najlepszy wynik osiągnął Jakub Napierała, który wywalczył srebrny w biegu na 3000 m w kategorii U20. – Jest to w pełni zasłużone osiągnięcie, zdobyte ciężka pracą i poświęceniem – czytamy na klubowej stronie

Nie zawiedli także inni biegacze z Puszczykowa. Jak choćby Natalia Pachocka, która zajęła czwartą lokatę w biegu na 3000 m w kategorii U20. – Natalia miała bardzo ciężki bieg, ponieważ dużą część dystansu biegła sama. Jednak wytrzymała tempo i zajęła wysokie miejsce. Mądrze taktycznie pobiegł też Piotr Chrabąszcz i zajął ósme miejsce w biegu na 3000 m w kategorii U18. Jest to życiowy sukces tego zawodnika – relacjonuje strona Juvenii.

Na mistrzostwach wystąpili także Aleksandra Dłużyk, Katarzyna Wiśniewska oraz Tomasz Grześkowiak. – W klasyfikacji klubowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży U18 zajęliśmy szóste miejsce na 80 sklasyfikowanych klubów. W kategorii U20 sam występ Kuby i zdobyte przez niego punkty dały nam 14 miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników, którzy tym występem zakończyli starty w roku 2022. Mamy nadzieję, że przyszły sezon będzie jeszcze lepszy, pełen życiówek i wysokich miejsc – czytamy na stronie Juvenii.

Zdjęcia: MKS Juvenia Facebook

Opublikowano: 28 listopada 2022