Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Cze 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Edukacja

Święto uczniów w Bolechowie

Już blisko stu uczniów klas mundurowych uczy się w prowadzonym przez powiat poznański Zespole Szkół im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. Pierwszoklasiści w czwartek, 11 października, złożyli oficjalne ślubowanie. – To ważna uroczystość w życiu szkoły – przyznała jej dyrektor, Beata Strama. – Jaki powinien być uczeń klasy mundurowej? Powinien umieć współpracować z innymi, pochylać się nad potrzebującymi, a także dążyć do stałego rozwoju, podnosząc swoje kompetencje, zarówno te zawodowe jak obywatelskie – dodała.   

W szkole w Bolechowie młodzież może uczyć się w klasie wojskowej, strażacko-ratowniczej oraz policyjnej. – Bardzo się cieszę, że uczniowie korzystają z tej oferty. Tym bardziej, że w policji oraz straży pożarnej brakuje dobrze przygotowanych młodych ludzi – stwierdził obecny na uroczystości starosta poznański Jan Grabkowski. W Bolechowie byli także m.in. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Jacek Michalak oraz Komendant Miejski Policji w Poznaniu Adam Kachel. Na ślubowaniu nie mogło również zabraknąć rodziców pierwszoklasistów.

– Mamy bardzo fajna klasę i świetnych nauczycieli. Takich z powołania. A to bardzo istotne, bo nauki jest naprawdę sporo – powiedział Kacper Różewicz z pierwszej klasy wojskowej, który przy okazji zdradził, że on i jego koleżanki oraz koledzy ze szkoły długo przygotowywali się do swojego święta. – Najtrudniejsze było opanowanie właściwego rytmu marszu. Różnimy się przecież wzrostem i każdy chodzi inaczej. Mam jednak nadzieję, że nasza defilada przypadła wszystkim zebranym do gustu – dodał.

Tym pokazom z uznaniem przypatrywał się starosta poznański. – Jako powiat poznański bardzo poważnie traktujemy oświatę. Sporo też w nią inwestujemy. Robimy to po to, by młodzi ludzie kończący nasze szkoły, także tę w Bolechowie, byli nie tylko doskonałymi fachowcami, ale także potrafili korzystać z wszystkiego, co niesie ze sobą nasze członkostwo w Unii Europejskiej. By potrafili korzystać z wolności i demokracji – powiedział po uroczystości Jan Grabkowski.

– Nie sztuką jest kupić bilet i pójść do kina lub teatru. Sztuką jest już natomiast opowiedzenie obejrzanego filmu czy spektaklu. A to cechuje ludzi wykształconych. I my takich ludzi chcemy kształcić. Ludzi potrafiących opisać i ocenić otaczającą ich rzeczywistość, potrafiących podejmować samodzielne decyzje. Krótko mówiąc ludzi inteligentnych, bo takich trudno w różny sposób oszukać – dodał starosta poznański, który tak jak i pozostali goście, na zakończenie uroczystości mógł spróbować pysznej żołnierskiej grochówki z Bolechowa.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 października 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum