MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Świętowaliśmy z NGO…

V dzień organizacji pozarządowych

W urokliwym, położonym w Trzebawiu, w gminie Stęszew, Deli Parku odbył się V Dzień Organizacji Pozarządowych. – To już taka nasza tradycja, że z przedstawicielami trzeciego sektora spotykamy się w różnych miejscach i przy okazji różnego rodzaju imprez. Wcześniej skorzystaliśmy z gościny m.in. Parku Dzieje w Murowanej Goślinie czy też Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Teraz przyszła pora na Deli Park. Co warte podkreślenia, wszystkie te obiekty mogą się pochwalić certyfikatem rekomendowanej atrakcji turystycznej powiatu poznańskiego – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, który podkreślił też, że tego typu spotkania są bardzo potrzebne.

– Dzień Organizacji Pozarządowych jest dla nas sporym wydarzeniem i traktujemy go bardzo prestiżowo. Dlatego cieszy mnie to, że z naszego zaproszenia, tak jak w poprzednich latach, skorzystało sporo osób. To tylko pokazuje, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim i potrafimy o siebie zadbać. Jako powiat poznański będziemy takie inicjatywy mocno wspierać. To wydarzenie to także forma podziękowania tym, którzy działają na rzecz naszych mieszkańców – dodał. W trakcie Dnia jego uczestnicy mieli okazję wysłuchać informacji na temat Rocznego Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz dowiedzieć się o turystyce w powiecie poznańskim z perspektywy powiatowych przewodników.

 

Obie prelekcje zostały przygotowane przez pracowników Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Goście mogli się też sporo dowiedzieć na temat samego Deli Parku. Mówił o nim Szymon Stefaniak, kierownik placówki z Trzebawia. – Jesteśmy parkiem rozrywki, ale i edukacji. Organizujemy warsztaty przyrodnicze, kulinarne czy też plastyczne. W naszym obiekcie znaleźć można m.in. miniatury budowli z całego świata, mini zoo, prehistoryczne zwierzęta i owady w powiększeniu oraz podniebną Eko-wioskę. No, a zimą zamieniamy się w świąteczną krainę, oświetloną trzema milionami lampek – mówił.

W trakcie V Dnia Organizacji Pozarządowych nie zabrakło również akcentu muzycznego. Dla zebranych gości wystąpiła Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, która już od pewnego czasu popularyzuje grę na tym unikatowym instrumencie w gminach powiatu poznańskiego. – I odbiór naszej muzyki jest fantastyczny – podkreślał Piotr Kończal z zespołu. – Bardzo się cieszymy, że po rocznej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy się ponownie spotkać, i to w większym gronie. Wspominając o pandemii warto też podkreślić, że w tym trudnym dla nas wszystkich okresie, organizacje pozarządowe stanęły na wysokości zadania i zrealizowały większość z planowanych wcześniej działań na rzecz naszych mieszkańców – podsumował Tomasz Skupio, przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Powiecie Poznańskim.

Protokół z V Dnia Organizacji Pozarządowych w Powiecie Poznańskim

Zdjęcia: Anna Skalska, Maciej Pawlik

 

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 15 października 2021